Plánujete koupi domácí infrasauny?

Saunám v podobě, jak jsme na ně byli zvyklí po desítky let, pomalu ale jistě zvoní hrana. Zapomeňte na prostorově náročné komnaty, které si do svého příbytku mohl dovolit zabudovat jen ten, komu patří rodinný domek či skutečně velký byt. O své slovo se totiž i v Čechách stále důrazněji hlásí nová generace saunovacích technologií, v jejímž čele dnes stojí tzv. infrasauny. Jejich hlavními trumfy přitom jsou naprosto minimální prostorové nároky, jimž dostačuje i standardní panelákový byt, ale stejně tak rovněž nízké provozní náklady. V neposlední řadě se infrasauny mohou pochlubit také celou řadou pozitivních účinků na zdraví člověka.

Infrasauna je vlastně jakousi nenápadnou kabinou, kterou lze bez větších problémů zabudovat všude, kde lze vyšetřit alespoň několik málo čtverečních metrů volného prostoru. Typicky tak své místo současné infrasauny nachází v bývalých spižírnách či šatnách, ale klidně i ve sklepě či  jednoduše na chodbě.

Klíčovou součástí infrasauny, která umožňuje výrazně omezit její rozlohu a zároveň rozšířit řady neduhů, proti nimž lze touto formou saunování bojovat, je zde tzv. infračervený tepelný systém.   Jeho hlavní výhoda spočívá v přirozených vlastnostech infračerveného světla. To totiž disponuje schopností důkladně a do hloubky prohřát lidské tělo, aniž by spolu s tím po dobu provozu sauny muselo docházet ke zbytečně vysokému zvyšování teploty vzduchu v sauně.

Lékaři k tomu dodávají, že princip na němž funguje infračervený tepelný systém lze vlastně považovat za jakousi moderní transformaci světelné energie ze slunce, která je nezbytnou podmínkou zdravého fungování lidského organismu. Pro ten totiž nedostatečné vystavení slunečním  paprskům může znamenat výraznou zátěž pro endokrinní i nervový systém, což se následně obvykle odráží v pocitu celkového nedostatku životní energie, ale stejně tak třeba i v nepřirozené ospalosti.

Vlastní technologie infračerveného záření v tomto druhu sauny navíc umožňuje toto její „životodárné“ teplo zužitkovat ve skutečně velkorysém objemu – mimo tělo se tak zde do volného prostoru uvolňuje jen asi pouhých deset či dvacet procent. Právě proto je také infrasauna v posledních letech výrazně upřednostňována na úkor dosavadních klasických saun.

Infrasauna je zároveň zajímavou volbou i z pohledu samotného uživatelského komfortu. V ní rozptýlený vzduch se co do jeho teploty pohybuje ve výrazně nižším rozmezí – zpravidla tak její návštěvník vdechuje vzduch o teplotě mezi dvaceti a pětapadesáti stupni Celsia, a to aniž by spolu s tím došlo ke snížení produkce potu, která je důležitou součástí zdravotního efektu saunování obecně. Ve skutečnosti je tomu totiž přímo naopak – v infrasauně se člověk jednoduše potí více a ve vztahu k odplavování tělesných teplot i mnohem účinněji.

Dobrou zprávou je zde také nesporný fakt, že pořízení infrasauny dnes není jak z technického, tak ani finančního hlediska žádným zbytečným dobrodružstvím – jednoduše k sobě do bytu dostanete předpřipravenou stavebnici  vyžadující velice jednoduchou montáž. Podobně jako je jednoduchou záležitostí montáž infrasauny, není třeba se obávat ani jejího následného intenzivního provozu. Během chodu infrasauny totiž nedochází k nadměrnému zahřívání jejího okolí tvorbě páry. Jednoduše dáte zařízení do zásuvky a to je celé. Infrasauna je navíc energeticky mnohem méně náročná než sauna klasická, a to i přesto, že její pořizovací náklady se pohybují ve stejném cenovém pásmu.

V kategorii: Domácnost, Rodina Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravotní účinky infrasauny Zdravotní účinky infrasauny
Tradiční sauna nebo infrasauna? Tradiční sauna nebo infrasauna?
Víte pro koho není infrasauna vhodná? Víte pro koho není infrasauna vhodná?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.