Víte pro koho není infrasauna vhodná?

Ačkoliv se mnozí lidé k návštěvě infrasauny uchylují právě ze zdravotních důvodů, přesto existuje několik skupin omezení týkajících se jejího užívání. Ani dnes tak není možné infrasaunu doporučit úplně každému. Dříve než se do ní vydáte proto doporučujeme raději se s těmito překážkami důkladně seznámit.

Stejně jako v případě jiných technik podobného střihu by vždy mělo platit, že každý člověk trpící některou z chronických chorob, podobně jako každý, kdo právě prodělává jakékoliv akutní onemocnění, by se vždy měl se svým praktickým lékařem poradit o tom, zda je právě pro něj v tuto chvíli infrasauna tou správnou volbou.

Samozřejmostí by taková  konzultace měla být i tehdy, kdy pravidelně užíváme jakékoliv léky. Mnohé zdravotní preparáty, resp. jejich konkrétní účinky na lidský organismus, totiž mohou být výrazně ovlivněny působením v sauně přítomného infračerveného záření.

Neméně důležité je zde rovněž nebrat vlastní pobyt v infrasauně úplně na lehkou váhu, a snažit se udržet si co možná nejúplnější přehled nad tím, jak na nás pobyt v sauně působí, a jak se po skončení celé procedury cítíme. Snad ani nemusíme dodávat, že v žádném případě není vhodné v pobývání v infrasauně pokračovat tehdy, pokud se jeho následkem objeví jakékoliv zdravotní potíže či přímé zhoršení dosavadního zdravotního stavu.

Konkrétním vodítkem v tom, zda na vaše tělo má infrasauna příznivý vliv potom může být i to,  jestli během její návštěvy následkem vystavení infračerveného termálního systému pociťujeme jakékoliv známky bolesti. Pokud se bolest skutečně objeví, je z pochopitelných důvodů nevhodné  infrasaunu nadále využívat, ačkoliv v některých situacích může jít jen o přechodný stav.

Pro skalní experimentátory s vlastním zdravím potom musíme dodat, že nejlepším nápadem nejsou ani snahy o odstranění jakýchkoliv zdravotních problémů právě prostřednictvím infračerveného termálního systému bez   výslovného doporučení vašeho lékaře.

Ale není již ke konkrétním podobám existujících omezení. V prvé řadě je nutné zdůraznit, že infračervené paprsky jako takové jsou spolehlivě odráženy veškerými chirurgickými implantáty, které mohou být přítomné v těle člověka. Nezávisle na tom, zda jde o umělé klouby či kosti, či jakékoliv předměty vyrobené z kovu. Což znamená, že během samotné procedury nedochází k jejich zahřívání. I přesto však obecná doporučení lékařů velí aby každý, kdo má ve svém těle takové implantáty, se přece jen před první návštěvou infrasauny o její vhodnosti opět poradil s praktickým lékařem.

Znovu zde přitom platí, že pokud během saunování dojde k jakýmkoliv nepříjemným pocitům či přímo k bolestivosti v okolí míst kde se implantáty nacházejí, mělo by být samozřejmostí okamžité ukončení procedury. Obecně potom platí, že infrasauna sama o sobě není vhodnou volbou ani pro osoby se silikonovými implantáty.

Podobně současné technologie přítomné v infrasaunách představují překážku jejich užívání i tehdy, pokud jste v předchozích dnech prodělali zranění kloubů, což se týká i situace kdy po této události dosud nedošlo k ústupu otoků a zvýšené teploty.

Postihují-li vás potom otoky kloubů chronicky, nemusí být jejich vystavení vyšší teplotě v infrasauně nejšťastnější formou léčby. Naprosto nevhodné je přitom pokud se jak v jejich okolí, tak i kdekoliv jinde ve vašem organismu objeví infekce.

Vystavení těla vyšší teplotě v infrasauně je kvůli s ním spojenému prohřátí jádra těla nevhodné i u každého, kdo právě prochází léčbou adrenalinem, ale stejně tak například i u těch, kdo trpí sklerózou multiplex či systémovým lupus erytematosus.

V kategorii: Domácnost, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravotní účinky infrasauny Zdravotní účinky infrasauny
Tradiční sauna nebo infrasauna? Tradiční sauna nebo infrasauna?
Plánujete koupi domácí infrasauny? Plánujete koupi domácí infrasauny?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.