O Českomoravské stavební spořitelně

Stavební spořitelna označuje bankovní instituci, která provádí svou činnost na základě bankovní licence. V České republice funguje hned několik stavebních spořitelen sdružujících se do Asociace českých stavebních spořitelen. My si blíže představíme Českomoravskou stavební spořitelnu.

O Českomoravské stavební spořitelně

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) představuje akciovou společnost, kterou založili v roce 1993 a sídlí v Praze. Její symbol obsahuje čtyři cihly a maskotem je chytrá liška.
ČMSS se zabývá hlavně financováním bydlení a zhodnocováním úspor. Ze začátku se zaměřovala jen na stavební spoření a s ním spojené úvěry na bydlení. Své portfolio rozšířila i o další produkty a služby během roku 2002. Od té doby poskytuje též penzijní připojištění a podílové fondy, postupně se přidávaly i další bankovní produkty a služby.

Českomoravská stavební spořitelna své produkty rozšiřuje prostřednictvím sítí finančních poradců, a to interních i externích.

Stavební spoření ČMSS

ČMSS nabízí stavební spoření lidem každého věku. Své služby poskytuje ve dvou tarifech, které se odlišují dle potřeb a budoucích záměrů. V rámci tohoto produktu se dá zvolit pravidelné spoření po dobu šesti anebo devíti let. Samotnou délku si vybírá každý klient sám. Vklady se za zákona pojišťují.

ČMSS nabízí svým klientům výhody bonusového vkladu za vložení určité částky, a to ve výši minimálně 50 000 Kč pro bonus 1,5% a 100 000 Kč pro bonus 1,6 %. Zvýhodnění mohou dostat ti jedinci, kteří podepsali smlouvu nejméně na dva roky. Během prvních dvou let nelze čerpat překlenovací úvěr.

Tarify stavební spoření

Tarif Garant

Tarif Garant je určen především těm, kdo si do budoucna potřebují vzít úvěr a chtějí mít zajištěn dobrý úrok. Úroková sazba se vyřizuje při uzavření smlouvy a platí po celou dobu, kdy úvěr trvá.
Variantu představuje úvěrový program Garant 15, jež disponuje nízkým úročením a zároveň krátkou dobou splatnosti úvěru.

Tarif Variant

Tarif Variant umožňuje využívání překlenovacích úvěrů o různé délce. Tento tarif nabízí hned několik alternativ:
– Variant15: vhodnější pro ty, kteří by rádi financovali bydlení, chtějí úvěr rychle uhradit a mohou si dovolit vyšší splátky.
– Variant20: také tato verze umožňuje splácet kratší dobu při vyšších měsíčních splátkách.
– Variant25: vybírají si ji ti, kteří hledají kompromis mezi dobou splácení a výší měsíčního zatížení.
– Variant30: tato možnost je vhodná pro mladší klienty, kteří preferují nízké měsíční splátky, a jimž zároveň nevadí delší doba splatnosti.

Úvěry a financování bydlení ČMSS

ČMSS poskytuje nejrůznější služby týkající se financování bydlení.

– úvěr: Základním produktem je úvěr ze stavebního spoření. Díky němu se dá financovat pořízení nemovitosti nebo její rekonstrukce. Může se pochlubit příznivou roční úrokovou sazbou, zpracování žádosti je bezplatné a lze ho kdykoliv předčasně splatit bez sankce. Klient si může vybrat hned z několika tarifních variant.
– překlenovací úvěr: určen pro ty, jež nedosáhnou na klasický úvěr ze stavebního spoření. Bez zajištění si vypůjčíte až půl milionu korun.
– financování pro právnické osoby: produkt pro právnické osoby pro financování staveb, rekonstrukcí, modernizací a budování infrastruktury. Může se financovat až do 100% hodnoty investice.
– přeúvěrování: pomáhá vylepšit podmínky dosavadního úvěru klienta.
– hypotéka od Lišky: jestliže potřebujete více peněz, než kolik vám nabízí úvěr ze stavebního spoření, bude pro vás nejvhodnější hypotéka od Lišky. Mimo to lze před jejím schválením využít předhypoteční úvěr a také další doplňkové služby.
– rizikové životní pojištění: produkt, který ochrání rodinné peníze, když dojde k náhlým finančním potížím.
– pojištění majetku a odpovědnosti: služba ochraňuje dům, zahradu, domácnost a pomůže vám i v případě odpovědnosti za škodu.

Zajištění budoucnosti ČMSS

V této oblasti vám ČSSM nabízí:

– důchodové spoření: ve II. pilíři umožňuje snížení odvodů do průběžného státního systému o 3%, které se zasílá na soukromý účet. Nezbytný je ovšem vlastní příspěvek ve výši 2% hrubé mzdy.
– doplňkové penzijní spoření: obsahuje státní příspěvek a daňové úlevy.
– investiční životní pojištění: jedná se o produkt, který zajistí rodinu v případě nepříznivých životních situací a zároveň vám umožní finance zhodnotit, a to v jednom ze dvou programů investování.

Běžné účty ČMSS

ČSSM nabízí samozřejmě také i běžné účty. Patří sem:

– Era osobní účet: umožní klientům efektivně spravovat soukromé nebo rodinné peníze. Lze jej využívat pomocí mobilního telefonu či internetu. Zcela zdarma k účtu obdržíte mezinárodní platební kartu s bezkontaktní funkcí.
– Era první konto: určen pro spoření vašim dětem. Peníze jsou v nadstandardním pásmovém úročení, nemusí se ukládat pravidelně a není tu ani žádná výpovědní lhůta.
– Online účet od Lišky: máte raději pohodlné ovládání účtu online cestou, znamená to pro vás přímo ideální službu.

V kategorii: Finance Tags: , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si přivydělat, když jsem nezaměstnaný? Jak si přivydělat, když jsem nezaměstnaný?
Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více? Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více?
Výhody a nevýhody variabilní hypotéky Výhody a nevýhody variabilní hypotéky
Finanční stránka nemocenské Finanční stránka nemocenské

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.