Bankovní produkty a služby UniCredit Bank Czech Republic

Na našem peněžním trhu působí jak české banky, tak zároveň i pobočky nadnárodních bank. Do té druhé skupiny spadá též UniCredit Bank Czech Republic. Víte, co všechno svým klientům nabízí?

O UniCredit Bank Czech Republic

UniCredit Bank Czech Republic představuje pobočku nadnárodní banky UniCredit Bank. Rakouská banka UniCredit Bank Austria vlastní 100 % všech akcií UniCredit Bank Czech Republic.
Naleznete ji v celé Evropě. U nás sídlí v Praze. Na českém trhu pak figuruje od roku 2007.
Společnost svou činnost zahájila ovšem dříve, a to pod jiným názvem. Vznikla již v roce 1996 jako Vereinsbank, o dva roky později změnila svůj název na HypoVereinsbank a ještě k jedné změně názvu došlo roku 2001, tehdy se jmenovala HVB Bank Czech Republic. V roce 2007 dostala teprve svůj nynější název.
Postupem času se pod UniCredit Bank Czech Republic zařadily další banky, jež sloučením zanikly. Jedná se o finanční subjekty – HYPO-BANK CZ, Bank Austria Creditanstalt Czech Republic, BAPS, Živnostenská banka, HVB Reality CZ a UniCredit Factoring.
Mimo služeb z osobního financování poskytuje společnost bankovní produkty a služby firmám. Soustřeďuje se na projektové, strukturované a syndikované financování a též i na akviziční financování a financování komerčních nemovitostí.

Bankovní produkty a služby

Mimo Corporate finance a zajišťování bankovních produktů a služeb pro společnosti se banka soustředí na fyzické osoby. Těm poskytuje:

– Běžné účty: pokud jej budete aktivně využívat, nemusíte platit poplatky za jeho vedení. Banka vám nabízí více kont. Ke každému zvlášť obdržíte alespoň jednu platební kartu, online nebo Smart Banking a možnost výběru hotovosti zcela zdarma z bankomatů UniCredit nacházející se v ČR, ovšem též i v dalších 17 zemích. Z konkrétních produktů hovoříme o Dětském kontu (díky němu se již malé děti učí hospodařit s penězi), Cool kontu pro mladé (od 15 do 26 let), Kontu pro běžné potřeby (má v ceně trvalé příkazy a 10 jiných příkazů) a kontu PREMIUM (nespočet uskutečněných transakcí).
– Platební karty: U UniCredit Bank Czech Republic si můžete pořídit následující karty, a sice Visa AXA CLUB (umožní vám spořit na penzi), MC Miles&More gold (při využívání letecké dopravy, vás tato karta odmění mílemi), MasterCard AGIP (pohonné hmoty budou o něco levnější) a Visa Credit Classic, která se vydává k běžnému účtu. Lze si u ní nastavit transakční limit až do výše 150 000 Kč denně.
– Úvěry: nabídka UniCredit Bank Czech Republic obsahuje PRESTO Půjčku v částce od 30 000 do 500 000 Kč, přičemž do 250 000 Kč nemusíte mít spoludlužníka. Splátka půjčky se dá až pětkrát odložit, bezplatně je možné půjčku předčasně uhradit a máte možnosti pojištění schopnosti splácet (sami si vyberete pojistné riziko). Další služby představují PRESTO Půjčka Maxi s individuálním servisem a vyšším limitem (až do jednoho milionu korun) a Studentská půjčka bez vlastních příjmů. Půjčí vám až 150 000 Kč a splátky si můžete odložit. Zřídit si můžete kontokorentní úvěr a samozřejmě sloučit všechny úvěry do jednoho a pojistit se proti neschopnosti splácet.
– Hypotéky: banka poskytuje hypotéky na pořízení nemovitosti, avšak též i na výstavbu anebo rekonstrukci. Umožňuje svým klientům mimořádné splátky bez poplatku. Půjčí vám až do 100 % odhadní ceny nemovitosti, a to na dobu až 30 let. Její minimální výše činí 300 000 Kč. Hypotéku nabízí ve verzích Převratná hypotéka a Hypotéka s fixní sazbou. Můžete se pojistit proti neschopnosti splácet a pojistit lze i danou nemovitost, domácnost či odpovědnost. U UniCredit Bank Czech Republic se dá hypotéka refinancovat a poskytnou vám i neúčelovou hypotéku na cokoliv až do výše 10 milionů korun.
– Vklady a investice: výběr je široky, od spořicích účtů až po termínované vklady. Konkrétně své volné peněžní prostředky můžete vložit na spořicí účty Spořicí účet PRIMA, Unikátní Spoření PLUS, cizoměnové spořicí účty. Dále tu máme produkty s vyšším garantovaným výnosem, a sice UCB dluhopisy MAXIM, limitované edice termínovaných vkladů, standardních termínovaných vkladů, s nadstandardním výnosem (Program DUET PLUS, investiční životní pojištění), produkty do budoucnosti (pravidelné investice, PRIMA penze), podílové fondy, dluhopisy a cenné papíry (emise certifikátů HVB Mnichov, obchodování na kapitálových trzích).

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví UniCredit Bank Czech Republic nabízí svým klientům velice moderní a efektivní způsob, jak mít své finance neustále k dispozici. Objevíte tu nejrůznější funkce, např. přehled a historie účtů, výpisy v PDF formátu, velkou funkčnost pro tuzemský a zahraniční platební styk, nastavení splátky kreditní karty, dobíjení předplacených SIM karet aj.
Internetové bankovnictví je určeno pro všechny mající běžný účet. Bankovní společnost klade důraz na vysoké zabezpečení elektronického bankovnictví. K těmto účelům využívá nejmodernější metody jako mobilní bezpečnostní klíč a bezpečnostní klíč ve formě malé kalkulačky do peněženky.

Z dalších služeb přímého bankovnictvím uvádíme:

– Smart Banking: jedná se o aplikaci určenou pro chytré telefony. I tento způsob přímého bankovnictví disponuje několika stupni zabezpečení.
– Online Card: jestli vlastníte kreditní kartu od společnosti UniCredit Bank Czech Republic a zároveň u ní nemáte zřízený běžný účet, umožní vám online card přehled o vaší kreditní kartě. Poskytuje vám širokou škálu bankovních služeb a spojení s operátorem.
– Mobito: díky této službě můžete pohodlně platit pomocí svého mobilního telefonu.

V kategorii: Finance Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si přivydělat, když jsem nezaměstnaný? Jak si přivydělat, když jsem nezaměstnaný?
Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více? Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více?
Výhody a nevýhody variabilní hypotéky Výhody a nevýhody variabilní hypotéky
Finanční stránka nemocenské Finanční stránka nemocenské

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.