Jak se psychicky připravit na pobyt v Indii

Nejen Indie, ale i ostatní asijské země mají naprosto odlišné podmínky k životu, než země evropské. Než vyrazíte na východ, musíte si nejprve zjistit co nejvíce informací o zemi, kterou hodláte navštívit. V tomto článku se vás pokusíme alespoň trochu připravit na situace, kterým budete vystaveni při cestě do Indie.

Zapomeňte na filmy

Shlédli jste spoustu bolywoodských filmů, přečetli si o Indii spoustu knih a nabyli tak dojmu, že tuto zemi dobře znáte? Omyl! Nic vás totiž nepřipraví na to, co vás čeká. První krok z indického letiště na ulici vám totiž způsobí pořádný šok. Do letadla jste totiž nastoupili v typickém evropském podnebí, a najednou se ocitnete v horkém vzduchu, který nemá s tím tuzemským vůbec nic společného. Ale nejvíce vás šokuje naprosto odlišná kultura. Jakmile se ocitnete ve městě, obklopí vás kakofonie zvuků složená z troubení aut a všudypřítomného pokřikování. Pokud se rozhodnete využít k přesunu z letiště do města taxík, připravte se na ne zrovna nejpříjemnější zážitek. Zdejší taxikáři jezdí jako šílenci. Kličkují, vytáčejí motor, ale zároveň cestu zvládají na jedničku. Setkáte se i s místními žebráky, kteří jsou většinou zmrzačení, posedávají nebo polehávají na ulici, a kdykoliv taxi zastaví na semaforech, ťukají vám na okénko.

Bílá kůže vzbuzuje pozornost

Pokud jste bílá žena, musíte si zvyknout na to, že se stanete středem pozornosti. Zdejším mužům se dámy s bílou kůží hrozně moc líbí, proto jakmile některou uvidí, posílají jí vzduchem pusinky, mávají a pískají. A je úplně jedno, jestli je vám dvacet nebo padesát. Muži s bílou pletí se také dočkají pozornosti, jen jsou ušetřeni flirtování. Ze začátku je to možná trochu nepříjemné, ale postupem času si zvyknete a naučíte se všudypřítomné obdivné pohledy ignorovat.

Hádky o peníze

Indové si myslí, že všichni cizinci jsou velcí boháči. Budou se vás proto snažit za každou cenu obrat. Ať už se budete domlouvat na ceně ubytování v hotelu nebo na ceně taxíku, připravte se na to, že abyste neplatili horentní sumy, musíte se chvilku handrkovat. Ceny potravin i lístků na dopravu jsou naštěstí pevné. I tak se vám může stát, že se vás některý obchodník bude snažit obrat. Navíc jízdenky si kupujte jen u oficiálních přepážek, abyste nezaplatili podvodnému prodavači. Jestli nechcete brzy skončit bez jediné rupie, musíte být neustále ostražití.

Levačku nechte odpočívat

Zapamatujte si, že jestli nechcete Indy znechutit a urazit, nesmíte používat levou ruku. Neplaťte s ní v obchodě, nepodávejte ji, a hlavně s ní nejezte! Levačku považují místní lidé za nečistou, protože se používá výhradně jen k osobní hygieně. Pouze ve výjimečných případech si můžete například indickou placku přidržet levou rukou.

„Ne“ není odpověď

Když se budete muset Inda zeptat na nějakou otázku, zeptejte se tak, aby byl dotyčný nucen odpovědět celou větou. Jakmile se jedná o otázku, na kterou se odpovídá ano/ne, můžete se dostat do prekérní situace. Ind nikdy nepřizná, že něco neví, proto vám klidně namluví nějaký nesmysl, jen aby nemusel říct ne.

Všudypřítomná bída

Ze začátku budete otřesení bídou, kterou uvidíte na každém kroku. Všudypřítomní bezdomovci a vyhládlí mrzáci vypadají tak zuboženě, že budete mít chuť jim všem pomoct. Pár mincí ale nikomu život nezachrání, a takové kvantum životů už vůbec ne. Musíte se proto chtě nechtě zatvrdit a smířit se s tím, že se jedná o kolorit místa, který si nesmíte moc brát.

Na všechno je času dost

Evropan, který je zvyklý sjednávat si schůzky na minutu přesně, bude z Indů vyšilovat. Razí totiž teorii, že na všechno je dost času a přijdou vám třeba o hodinu i více hodin déle, a nic si z toho nedělají. Z nestíhání nevyšilují a nikam nespěchají. Vy tak budete mít chuť dotyčného Inda roztrhnout vejpůl, přičemž on nebude chápat, co máte za problém.

Relax? Ani omylem!

Jestli si chcete užít bezproblémovou dovolenou plnou odpočinku, vyrazte kamkoliv, jenom ne do Indie. Dovolená v této zemi je jedním velkým dobrodružstvím plným komplikací, únavy, stresu, a občas i strachu. Díky spoustě emocí si ale odvezete zážitek na celý život.

Dalo by se napsat ještě spousta dalších věcí, na které se musíte před cestou do Indie připravit, ani stovky článků vás ale nepřipraví na realitu. Proto nejlepším způsobem je nadechnout se a skočit do toho po hlavě. Vydejte se do Indie na vlastní pěst a užívejte si spoustu netradičních zážitků na vlastní kůži.

V kategorii: Cestování, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Znáte tzv. modrý čaj? Znáte tzv. modrý čaj?
Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou
Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz
Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.