Prodáváme zboží na Aukro.cz

Chystáte se zbavit přebytečných a nepoužívaných věcí a nevíte jak na to? Pojďme se podívat na základní kroky pro prodej zboží na Aukro.cz. 

  1. krok: Registrace 

K jakémukoli využívání služeb Aukra.cz je nutná registrace. Stačí zadat uživatelské jméno, heslo, e-mail, část osobních údajů a je to. K plnému využívání  služeb se doporučuje úplná aktivace účtu. Ta proběhne zasláním dopisu s aktivačním kódem pro ověření vašeho bydliště. Registrace a aktivace na Aukro.cz je zdarma. 

  1. krok: Výběr aukce a stanovení ceny 

Na počátku je důležité stanovit si cenu, za kterou chcete zboží prodat. Nejlépe se můžete podívat na ukončené či probíhající aukce obdobných předmětů a pomocí jich a vašich přání určit cenu. Máte samozřejmě více možností. Oblíbený způsob je vystavit aukci od korunky. Taková aukce přiláká mnoho zájemců, ovšem nemusí dosáhnout vámi chtěné částky. Dále můžete aukci otevřít s určitou cenou, za kterou chcete předmět prodat. Popř. urychlit prodej a vystavit aukci s cenou Kup Teď.

Dle těchto možností vyberete formát prodeje: Aukci (s přihazováním) nebo Kup Teď (bez přihazování). Dále zvolíte kategorii, do které vaše zboží spadá.

  1. krok: Vytvoření profilu aukce (informace o zboží) 

Nyní je důležité vytvořit stránku, prodávající vaše zboží. První částí je titulek, který by měl obsahovat název předmětu a měl by na první pohled zaujmout potencionálního kupujícího. Dále vyplníte atributy jako stav zboží, značku apod. Následuje popis, který by měl být stručný, obsahující podstatné informace.  Popis předmětu vaše zboží prodává, proto se nebojte využívat barvy písma, kompozici textu a snažte se podávat co nejvíce informací.

Nejdůležitější položkou jsou obrázky. Ty o zboží nejvíce vypovídají, takže jsou v aukci doslova nutností. Velkou úlohu pro prodej předmětu má miniatura, zobrazení obrázku předmětu v seznamu všech aukcí, která může přilákat mnoho nových kupujících. Vyvarujte se tedy vystavení aukcí bez obrazového materiálu.

Dále se udává cena zboží, čas počátku, ukončení aukce a délka jejího trvání. Nezbytnou součástí jsou také informace o dopravě a platbě, které určují podmínky pro kupujícího.

Aukro.cz také nabízí služby pro zvýraznění a úspěšnější propagaci vašich aukcí. Tyto služby jsou zpoplatněny, proto je využívají především větší obchodníci či prodávající, kteří lpí na prodeji zboží.

  1. krok: Vystavení aukce a její řízení 

Nyní zkontrolujete správnost všech informací o zboží a můžete aukci vystavit. Za vystavení aukce se účtují poplatky, ale nejsou to nijak závratné částky. Více najdete v sazebníku na Aukro.cz.

Po vystavění aukce můžete sledovat její průběh, sledovanost aukce, potencionální zájemce, kteří mají aukci ve sledování apod. Při potřebě je možné změnit aukci či ji úplně zrušit (dle podmínek Aukra.cz), ovšem nebude vám vrácen poplatek za vystaveni aukce.

Pokud bude prodej úspěšný, je potřeba se postarat o poslední úkony s ním spojené. Po ukončení aukce vám přijde e-mail, díky kterému můžete kontaktovat kupujícího a dojednat finanční transakci a následné odeslání zboží. Na závěr mohou oba zúčastnění kladně či záporně ohodnotit průběh aukce, což se promítne v jejich hodnocení na uživatelském účtu.

Pokud jste obchodník, který nemá příliš času na řízení aukcí, můžete si aktivovat službu Manažer prodeje. Ten hlídá a tvoří většinu věcí ohledně řízení aukcí. Tato funkce je zpoplatněna dle sazebníku.

V kategorii: Jak na to Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz
Nakupujeme zboží na Aukro.cz Nakupujeme zboží na Aukro.cz
Aukro.cz aneb Jak efektivně obchodovat Aukro.cz aneb Jak efektivně obchodovat
Bezpečnost aukcí na Aukro.cz Bezpečnost aukcí na Aukro.cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.