Aukro.cz aneb Jak efektivně obchodovat

Už vás nebaví nakupovat předražené zboží na internetu? Chcete ušetřit a zároveň se zbavit harampádí z podkroví? Aukční síň Aukro.cz je ta pravá alternativa. Můžete prodávat a nakupovat dle libosti.

Co je to Aukro.cz?

Aukro.cz je online platforma českého aukčního obchodnictví. Vzniklo v roce 2003 po předloze první polské verze Allegro.cz, která nabízí přímé obchodnictví i dalším především východním zemím. Nejvěrnější  obdobou je bezpochyby aukční síň eBay.com, která je ovšem zaměřena na angloamerickou půdu. Aukro.cz se u nás stalo hitem a nyní má přes milion registrovaných uživatelů. Také díky tomu se stalo internetovým obchodníkem roku 2009.

Co Aukro nabízí?

Aukro.cz je především místem, kde můžete jednoduše, rychle, pohodlně nakupovat a prodávat zboží 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Stačí pouhá registrace a pak jen chuť prodávat a nakupovat. Svým zákazníkům nabízí uživatelský účet, přes který lze nakupovat, vystavovat aukce, řídit je i následně celý prodej. Všechno zboží určené k nákupu i prodeji je členěno v přehledných kategoriích, což uživateli umožňuje najít zboží dle jeho potřeby. Na Aukru.cz je také možné vystavovat inzeráty. To využívají především různé firmy, autobazary či cestovní kanceláře. Podnikatelům je také nabízená služba Aukro Shop, která jim přináší virtuální podnikatelské prostředí.

Co je potřeba k registraci?

Registrovat se může úplně každý se základními osobními údaji. Ovšem většina obchodníků vyžaduje u prodeje svého zboží ověření bydliště kupujícího, které zaručuje bezpečnost transakcí. Je tedy hned z počátku přínosné, si při registraci nechat zaslat na adresu vašeho bydliště dopis s aktivačním klíčem. Ten následně zadáte do systému a můžete se těšit na plnou aktivaci účtu a neomezené nakupování.

Výhody a nevýhody…

Aukro.cz je jednoznačně nejvyužívanější internetový obchod v naší republice. Můžete si zde zakoupit věci použité, použité se zárukou či dokonce i zcela nové a za výhodnější ceny. To je ten hlavní důvod, proč ho lidé tolik využívají. Na této aukční síti lze prodávat vše, co vás napadne. Pokud bude o daný předmět zájem, můžete se stát během chvíle zdařilými obchodníky. Výhoda oproti klasickým internetovým bazarům je, že Aukro.cz svými programy opatruje veškeré transakce. Můžete být tedy zcela klidní a neobávat se podrazů, falešných neférových obchodníků apod. Ti jsou totiž na Aukru.cz trestáni zrušením účtu či jeho zablokováním.

Nevýhod je vskutku velmi málo. Samozřejmě musíte počítat s určitými náklady při vystavování aukcí a s provizemi při prodeji zboží. Tyto položky jsou povětšinou dány procenty. Čím vyšší výdělek, tím vyšší náklady. Ovšem stále se pohybujeme v řádech desítek korun, takže se není příliš čeho obávat.

Něco navíc?

Aukro.cz se snaží neustále zlepšovat své služby. Zákazníkům nabízí krom Aukro Shopů také různé programy pro zlepšení kvality obchodování:

Věrnostní program odměňuje aktivní uživatele Aukra.cz, kteří si mohou za nasbírané body vybrat nějaký hodnotný dárek.

Aukro partnerský program je určen pro zákazníky, kteří mají chuť si vydělat nějakou kačku navíc skrz propagaci samotné aukční síně.

Program Super prodejce ohodnocuje prodejce s vysokým prodejem, kteří neopomíjejí kvalitu zákaznické péče.

Aukro.cz si také uvědomuje občasný výskyt problémů s transakcemi, proto vytvořil Program ochrany kupujících. Ten je schopný nahradit škodu kupujícímu při zaplacení a neobdržení zásilky až do 20 000 Kč.

Program Pro ochranu práv se snaží minimalizovat prodej padělaných výrobků.

V kategorii: Jak na to Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz
Prodáváme zboží na Aukro.cz Prodáváme zboží na Aukro.cz
Nakupujeme zboží na Aukro.cz Nakupujeme zboží na Aukro.cz
Bezpečnost aukcí na Aukro.cz Bezpečnost aukcí na Aukro.cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.