Nakupujeme zboží na Aukro.cz

Chystáte se nakupovat nové či použité zboží a nevíte jak na to? Pojďme se podívat na základní kroky pro nákup zboží na Aukro.cz. 

  1. krok: Registrace 

K jakémukoli využívání služeb Aukra.cz je nutná registrace. To samozřejmě platí i pro nakupující, u kterých prodejci velmi často vyžadují ověření adresy. Proto se hned u první registrace doporučuje úplná aktivace účtu. Ta proběhne zasláním dopisu s aktivačním kódem pro ověření vašeho bydliště. Registrace a aktivace na Aukro.cz je zdarma. 

  1. krok: Vyhledání předmětu 

Po úspěšné registraci se můžete vrhnout na nakupování. Základem je vyhledání vámi chtěného zboží. Na Aukro.cz najdete mnoho kategorií, které vám pomůžou v orientaci. Velmi užitečné je také zadání klíčového slova do vyhledávače. Pokud chcete být ještě konkrétnější můžete využít pokročilé vyhledávání, které vám zobrazí vámi opravdu hledané zboží. Máte možnost zužovat nabídku pomocí vyplnění voleb a atributů, takže nakonec nabídka aukcí zcela přesně odpovídá vaší poptávce. Pokud jste si vybrali předmět ke koupi, můžete si ho dát do sledování, abyste čas i částku aukce měli stále pod kontrolou.

Aukro.cz také nabízí speciální položky jako tisíc nejnovějších aukcí, končící aukce nebo aukce od korunky, které zobrazují aukce dle jmenovaných parametrů.

Pro kupujícího jsou důležité položky, které ukazují hodnocení prodejce a jeho aktivní činnost na Aukru.cz. Díky nim můžete rozlišovat opravdu seriózní prodejce od těch pochybnějších. Pokud narazíte na heslo Super Prodejce, můžete si být jisti, že jste v těch nejlepších rukách. 

  1. krok: Typy aukcí 

Na Aukru.cz se můžeme setkat se třemi různými typy aukce. První je klasická aukce, která vyžaduje přihazování. Druhá možnost je Kup Teď, díky níž si můžete předmět okamžitě zakoupit. Velmi často se v této aukci prodává i více předmětů najednou. Poslední možností je kombinace aukce i Kup Teď, kdy aukce láká nakupující k přihazování, ale je zde zároveň možnost koupit předmět ihned pomocí Kup Teď, povětšinou to bývá i za vyšší cenu. 

  1. krok: Jak přihazovat?…průběh přihazování 

Pokud máte vybraný předmět s cenou Kup Teď, přihazování je zcela jednoduché. Do políčka zadáte kolik kusů chcete koupit, přihlásíte se k účtu a předmět koupíte. Pokud se však jedná o klasickou aukci, přihazování vyžaduje trochu více času. Důležité je mít přehled, kdy aukce končí. Není třeba přihazovat příliš brzo, jelikož ve většině případech zájemci o předmět přihazují v posledních hodinách či minutách, proto se vyplatí vyčkat.

Nyní zadejte nejvyšší částku, kterou chcete za předmět dát. Aukro.cz automaticky generuje potřebnou částku k přehození vaší konkurence. Běžnou realitou je, že se zájemci přehazují v posledních minutách, proto je dobré přihodit nejvyšší nabídku opravdu co neblíže konci aukce. Poté stačí vyčkávat, zda vaši nabídku někdo přehodí, případně se pokoušet o další přihazování. 

  1. krok: Ukončení aukce a realizace koupě

Po zakoupení předmětu nebo výhře aukce nastává čas pro komunikaci s prodávajícím. Po konci aukce vám přijde e-mail, který vás informuje o úspěšnosti aukce. V něm budou také údaje o prodejci, tudíž ho můžete ihned kontaktovat, pokud to neudělá dříve on. Domluvíte se na způsobu platby a doručení a můžete se těšit z nového zakoupeného zboží. Je také zvykem zhodnotit celou transakci pomocí hodnocení, které najdete na svém účtu na Aukro.cz.

V kategorii: Jak na to Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz
Prodáváme zboží na Aukro.cz Prodáváme zboží na Aukro.cz
Aukro.cz aneb Jak efektivně obchodovat Aukro.cz aneb Jak efektivně obchodovat
Bezpečnost aukcí na Aukro.cz Bezpečnost aukcí na Aukro.cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.