Bezpečnost aukcí na Aukro.cz

Aukro.cz je u nás nejúspěšnější platforma obchodnictví. Ne nadarmo se stalo internetovým obchodníkem roku 2009. Nabízí možnost prodeje i nákupu zboží online 24 hodin denně. Jednou z jeho unikátností je ochrana uživatelů, prodávajících i kupujících. Svými programy se stará o bezpečnost transakcí a další důležité položky. V čem spočívá základ jeho bezpečnosti?

Ověření adresy uživatelů 

Jedna z nejdůležitějších věcí pro úspěšné a bezpečné obchodování je ověření adresy nového uživatele, o kterou může zažádat při registraci. Obdrží dopis s kódem, díky němuž si plně aktivuje účet. Je tomu proto, aby obchodníci na Aukru.cz byli neanonymními uživateli. Vzhledem k dostupnosti osobních údajů pak lze jednodušeji řešit vzniklé problémy. Taktéž je to preventivní řešení, které mnohé potencionální neukázněné zákazníky odrazuje.

Aukro programy pro ochranu uživatelů 

Aukro.cz se samo úpěnlivě snaží vyjít vstříc svým uživatelům a chránit jejich obchodování. Využívá k tomu programy, které plní základní požadavky pro bezpečnost aukcí.

Program Super prodejce ohodnocuje ty prodejce, kteří jsou spolehliví a pečují o své zákazníky. Pokud byste narazili na takové označení, můžete si být jisti férovým jednáním.

Vzhledem k občasnému výskytu falešných obchodníků se může stát, že nedostanete zboží, za které jste zaplatili. Pro takový případ vytvořilo Aukro.cz Program ochrany kupujících. Ten je schopný nahradit škodu kupujícímu při zaplacení a neobdržení zásilky až do 20 000 Kč.

Dlouhodobý boj je také sváděn s padělky zboží. Program Pro ochranu práv se snaží minimalizovat prodej padělaných výrobků a stíhat uživatele, kteří takový prodej zprostředkovávají. 

Aukro.cz se také snaží trestat jakékoli chování v rozporu se stanovenými pravidly. Je to například prodej předmětů na Aukru.cz a zároveň na jiných serverech. Propagace zboží přes Aukro.cz a jeho prodej mimo něj. Jedním z cílů je také eliminovat rušení příhozů, neetické chování, špatnou komunikaci mezi obchodníky apod. V případě jakýchkoli problému stačí kontaktovat Aukro.cz, které vám poradí s dalším postupem. 

Buďte svým pánem

Pravděpodobně nejúčinnějším zabezpečením aukcí je pečlivě dobře vybírat zboží, prodejce a naopak prodávat pouze ověřeným zákazníkům, případně stanovovat svá pravidla. Tímto způsobem se chrání mnoho uživatelů Aukra.cz. Téměř všichni vyžadují již zmíněné ověření bydliště. Vybírají si obchodníky, kteří mají pouze kladná hodnocení, kteří jsou aktivní a udávají dostatečné informace o prodávaném zboží, kteří mají pečlivě vytvořené obchodní podmínky. Prodejci se chrání např. různými omezeními pro kupující. Zasílají na dobírku pouze se stanoveným počtem kladných hodnocení, stanovují pro ně obchodní podmínky. Předem upozorňují, že neruší příhozy apod. Takovými podmínkami můžete sebe i prodej zboží velmi efektivně chránit. 

Bezpečnostní pravidla

Základem pro bezpečný obchod jsou také všeobecná pravidla, kterými by se měl každý uživatel řídit. Pro prodejce jsou to např.: co nejobsáhlejší popis zboží, poskytnutí informací o platbě a dopravě, stanovení obchodních podmínek, snaha o bezpečné doručení, vyvarování se obchodování mimo Aukro.cz. Pro kupující jsou to: přesvědčit se o důvěryhodnosti prodejce, zjištění co nejvíce informací o prodávaném zboží, zkontrolování způsobu platby a doručení, také přečtení obchodních podmínek prodejce, pokud jsou dostupné. Především je důležité, zkontrolovat, co nakupujeme a dělat to s rozvahou.

Výhodné je také zachovávat veškerou korespondenci s obchodníky, kdyby nastaly jakékoli problémy. Užitečné je všechny transakce hodnotit, což je ku prospěchu dalším obchodníkům i vám samotným.

V kategorii: Jak na to Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz
Prodáváme zboží na Aukro.cz Prodáváme zboží na Aukro.cz
Nakupujeme zboží na Aukro.cz Nakupujeme zboží na Aukro.cz
Aukro.cz aneb Jak efektivně obchodovat Aukro.cz aneb Jak efektivně obchodovat

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.