Dbejte na požární ochranu!

V každé společnosti by se zaměstnanci měli vždy nejdříve dozvědět o bezpečnosti práce, tedy o BOZP, a také o požární ochraně (PO). Je však zarážející zjištění, že i když se v České republice vyskytuje zhruba tři miliony podnikatelských subjektů, pouze šedesát procent je si vědomo toho, co to vlastně BOZP a PO je. Čtyřicet procent nemá absolutně ponětí o těchto povinných věděních, o kterých musí zaměstnance informovat.

Co se týče požární ochrany a požární bezpečnosti – výrobky, které vyrábíte v podniku nebo s nimiž přicházíte do styku, musí být podle norem. Konkrétně normy požární ochrany se vztahují na vlastnosti materiálů a výrobků, které se používají hlavně na drážních vozidlech. Podle těchto vlastností se následně třídí výrobky a materiály podle kategorií a stanovují se tak pro každou jednotlivou kategorii i různé úrovně nebezpečí. Pokud něco ve vašem podniku neprošlo laboratoří požární bezpečnosti, pak to napravte.

Co se v laboratořích požární bezpečnosti zjišťuje?

V těchto zařízeních se zjišťují a následně také vyhodnocují reakce výrobků na oheň, popřípadě se zkoumá a vyhodnocuje reakce materiálů na oheň. Následně se provádí klasifikace materiálu – samozřejmě vše podle daných norem.

Na kterou společnost se obrátit?

Těmito zkouškami a dalšími jinými podobnými testy se zabývá v současné době společnost CZ testing, která vždy zaručí, že výrobky a jiné další zkoumané věci jsou podle stanovených norem. Jejich laboratoře však nejsou jenom pro požární bezpečnost, ale také provádějí i fyzikálně-chemické zkoušky, dále také statistické a dynamické zkoušky a v neposlední řadí i spolehlivost zkoušek jako takovou. Pro své klienty navíc nabízí i odborné a individuální konzultace, které se týkají zkoušení, zpracování odborných stanovisek a konečnou interpretaci výsledků. Mimo to však poskytují i vzdělávací lekce či pořádají na podobná témata odborná školení.

V kategorii: Domácnost

Mohlo by Vás zajímat:

Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek
Objevte svět CBD Objevte svět CBD

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.