David Rusňák, investiční fondy DRFG a nová síť lékáren

Zakladatel společnosti DRFG David Rusňák rozvíjí své aktivity všemi směry. Jeho první fond je zaměřený na firemní dluhopisy, podléhá přísné kontrole evropské regulace UCITS s možností vstupu od 100 Kč měsíčně. Druhý fond je zaměřený na komerční nemovitosti a držitel podílových listů se tak stává spoluvlastníkem nemovitostí. Investiční skupina DRFG preferuje zejména investice do nemovitostí, zdravotnictví, energetiky, finančních služeb anebo telekomunikací.

David Rusňák uvádí, že v Česku lidem volně leží na bankovních účtech přes 2 biliony korun bez užitku. Investiční fondy jsou ověřeným způsobem investic a dluhopisy DRFG investorům přinášejí zisk. Peníze nemusí ležet ladem a mohou vydělávat. Hodnota spravovaného majetku investiční skupiny DRFG již dosahuje 3 miliardy korun a společnost neustále roste.

David Rusňák buduje síť lékáren Na zdraví

Brněnská investiční skupina DRFG také koupila prostřednictvím společnosti DRFG Medical své první lékárny a chystá se vybudovat rozsáhlou síť na lékárenském trhu pod značkou řetězce Na zdraví. Do rozvoje této lékárenské sítě lékáren bude investovat 300 milionů korun a jejím cílem je, stát se trojkou hned za řetězci Dr. Max a Lékárna Benu. Vybudovaná síť by pak měla tvořit obrat okolo jedné miliardy korun.

V lékárnách spatřuje David Rusňák velkou příležitost. Více než polovinu lékáren u nás sice provozují jednotlivci a právě proto je trh na začátku konsolidace. Třeba v Norsku a Švédsku provozují lékárny již výhradně řetězce. Kvalitního partnera pro toto odvětví našel v manažerovi, který řetězec rozvíjí. Rudolf Matějka má velké zkušenosti, 7 let vedl síť lékáren BENU a v lékárenství se pohybuje víc než 20 let.

V Česku již působí přes 2700 lékáren, ale jejich počet stagnuje. V menších městech a vesnicích dochází spíše k jejich zániku, oproti tomu vznikají zejména ve větších městech, hlavně v obchodních centrech. V poslední době také stagnují tržby z léků vydávaných na předpis, a proto se lékárny nyní orientují více na volný prodej. Z tohoto volného prodeje pak tržby od roku 2010 rostou o 2,5 až 4 % ročně.

 

V kategorii: Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.