David Rusňák, investiční fondy DRFG a nová síť lékáren

Zakladatel společnosti DRFG David Rusňák rozvíjí své aktivity všemi směry. Jeho první fond je zaměřený na firemní dluhopisy, podléhá přísné kontrole evropské regulace UCITS s možností vstupu od 100 Kč měsíčně. Druhý fond je zaměřený na komerční nemovitosti a držitel podílových listů se tak stává spoluvlastníkem nemovitostí. Investiční skupina DRFG preferuje zejména investice do nemovitostí, zdravotnictví, energetiky, finančních služeb anebo telekomunikací.

David Rusňák uvádí, že v Česku lidem volně leží na bankovních účtech přes 2 biliony korun bez užitku. Investiční fondy jsou ověřeným způsobem investic a dluhopisy DRFG investorům přinášejí zisk. Peníze nemusí ležet ladem a mohou vydělávat. Hodnota spravovaného majetku investiční skupiny DRFG již dosahuje 3 miliardy korun a společnost neustále roste.

David Rusňák buduje síť lékáren Na zdraví

Brněnská investiční skupina DRFG také koupila prostřednictvím společnosti DRFG Medical své první lékárny a chystá se vybudovat rozsáhlou síť na lékárenském trhu pod značkou řetězce Na zdraví. Do rozvoje této lékárenské sítě lékáren bude investovat 300 milionů korun a jejím cílem je, stát se trojkou hned za řetězci Dr. Max a Lékárna Benu. Vybudovaná síť by pak měla tvořit obrat okolo jedné miliardy korun.

V lékárnách spatřuje David Rusňák velkou příležitost. Více než polovinu lékáren u nás sice provozují jednotlivci a právě proto je trh na začátku konsolidace. Třeba v Norsku a Švédsku provozují lékárny již výhradně řetězce. Kvalitního partnera pro toto odvětví našel v manažerovi, který řetězec rozvíjí. Rudolf Matějka má velké zkušenosti, 7 let vedl síť lékáren BENU a v lékárenství se pohybuje víc než 20 let.

V Česku již působí přes 2700 lékáren, ale jejich počet stagnuje. V menších městech a vesnicích dochází spíše k jejich zániku, oproti tomu vznikají zejména ve větších městech, hlavně v obchodních centrech. V poslední době také stagnují tržby z léků vydávaných na předpis, a proto se lékárny nyní orientují více na volný prodej. Z tohoto volného prodeje pak tržby od roku 2010 rostou o 2,5 až 4 % ročně.

 

V kategorii: Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence
ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ
Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.