Investování do nemovitostí s DRFG

Svůj nemovitostní fond založila investiční společnost DRFG brněnského podnikatele Davida Rusňáka v únoru roku 2016. Začali s nemovitostmi v hodnotě 210 milionů korun a během prvního roku fond rapidně rozšířili. Dnes spravují nemovitosti v celkové hodnotě 963 milionů korun.

Nemovitosti jsou segmentem, do kterého nyní DRFG investuje především. Specializují se na nákup retailových a obchodních center a zajímají se také o kancelářské a logistické prostory. Mezi jejich současné nájemce patří společnosti jako Decathlon, Okay Elektro, KiK, Jysk nebo Mountfield.

„Nemovitostní fond jsme zakládali v Lichtenštejnsku, ale významně jsme do něho inkorporovali české právo,“ prozrazuje portfolio manažer investičních fondů skupiny DRFG Josef Eim. Díky tomu mohou do fondu investovat i drobní investoři, nejen ti profesionální. Hodnota jednoho podílového listu fondu DRFG AIF Real Estate Fund je aktuálně 10 996,15 Kč.

Nejnovější přírůstky do nemovitostního fondu DRFG

DRFG je proslulá svou vysokou náročností ohledně výběru budov. Do jejich portfolia se dostanou pouze ty nemovitosti, které projdou náročnou ekonomicko-technickou analýzou. DRFG do portfolia nabývá zásadně již zaběhlé a fungující nemovitosti obsazené spolehlivými nájemníky s dlouhodobými smlouvami.

Zatím nejzajímavějším nováčkem ve fondu je víceúčelový dům na náměstí Svobody v Brně. Tato výstavní nemovitost na lukrativní adrese nabízí mix retailových a kancelářských ploch a momentálně je ze 100 % obsazena. Sídlí v ní například řetězec New Yorker, pekařství BreadWay nebo poradenská společnost PricewaterhouseCoopers.

Další letošní přírůstky ve fondu jsou také budova polikliniky ve Vyškově se 30 nájemníky nebo retailový park v Kyjově. David Rusňák přitom očekává, že do konce roku 2017 budou v nemovitostním fondu DRFG budovy v celkové hodnotě 1,5 až 2 miliardy korun.

Výnosy DRFG AIF Real Estate Fondu

Plánovaný čistý cílový výnos pro klienty v roce 2017 je 4-5 % ročně. Tohoto cílového pásma fond dokonce dosáhl už s dvouměsíčním předstihem – zisk nemovitostního fondu za rok 2017 činí ke konci měsíce října + 4,69 %.

Investiční skupina DRFG má své portfolio aktuálně rozvrstvené v pěti investičních oblastech. Kromě nemovitostí se jedná o finanční služby (dluhopisy, podílové fondy, atd.), telekomunikace, energetiku a zdravotnictví.

V kategorii: Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.