Peníze do Nadace DRFG posílají také sami zaměstnanci skupiny

Nadace DRFG se loni umístila v žebříčku Top 25 nadací a fondů, který sestavuje Fórum dárců. V roce 2018 Nadace rozdělila celkem pět milionů korun a téměř milion poslali sami zaměstnanci skupiny. Ředitel Nadace David Macek proto říká, že nejsilnější příběh byl pro něj právě ten, že desítky našich kolegů dobrovolně přispívají.

Nejsou to tedy jen peníze, které skupina vydělala svou investiční činností, ať už mluvíme o dluhopisech nebo podílových fondech, ale značná část peněz pochází z osobních účtů zaměstnanců DRFG. Macek také zmiňuje, že je to dáno i přístupem zakladatele DRFG Davida Rusňáka. Ten se řídí tím, že v období prosperity bychom neměli zapomínat na ty, kteří se ocitli v nouzi a potřebují naši pomoc. Tím se bez diskuzí před Vánoci loňského roku inspirovali zaměstnanci společnosti PROFORZA, kteří pro Nadaci vybrali přes 150 tisíc korun.

Nadace DRFG umožňuje dětem správně začít

Stěžejním projektem Nadace DRFG je výuka finanční gramotnosti a pomoc dětem z dětských domovů ve spolupráci se společností yourchance. Projekt nazvaný Začni správně se systematicky věnuje pomoci mladým lidem, kteří odcházejí z dětských domovů a pěstounské péče do běžného života. Nadace ale prostředky využívá účelně, proto po odchodu z ústavů mladým lidem pomáhají mentoři, kteří je doprovázejí a řeší s nimi například hledání práce nebo bydlení.

Ti, kteří se dokáží ve společnosti uplatnit, každý rok dostávají ocenění Bílá vrána. Loni cenu získal Dalibor Havelka, který v dětském domově prožil celé dětství, ale dokázal se vyučit v několika oborech, a proto poměrně rychle našel na pracovní uplatnění. V dětském domově se vrcholově věnoval sportu, v cyklistice dokonce reprezentoval Českou republiku i na mezinárodní úrovni.

V kategorii: Finance, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.