Česká kancelář pojistitelů neoprávněně vymáhá dluhy

Česká kancelář pojistitelů stále častěji vymáhá dlužné povinné ručení po lidech neoprávněně. Hromadí se případy kdy lidem domů chodí složenky k zaplacení údajného dluhu, často se ale ukazuje, že dluh vlastně neexistuje. Česká kancelář pojistitelů totiž využívá registr vozidel, který je stále ve špatném stavu.

Sami jsme se přesvědčili, že zmatky na dopravních inspektorátech jsou opravdu velké. Při přepisu se Vám dokonce může stát, že úředníci nebudou mít o Vašem vozidle žádné informace v databázi. Také se stává, že informace o vozidlech jsou promíchány a Vaše jméno figuruje i u vozidel která jste nikdy nevlastnili. To je jeden z důvodů kdy Vám může přijít složenka k zaplacení dlužného pojistného.

Další důvod proč lidem chodí neoprávněně výzvy k zaplacení je, že Kancelář pojistitelů nezjišťuje existenci vozidla ale spoléhá se pouze na informace z registru vozidel který je již dlouhou dobu jen částečně funkční. O tom svědčí i příběh našeho čtenáře, který byl na dopravním inspektorátu v Praze třikrát za sebou a ani jednou se mu nepovedlo vozidlo odhlásit z důvodu extrémní pomalosti odbavovaní klientů.

Pokud Vám také domu dorazila složenka na zaplacení dluhu a jste si jisti, že je neoprávněná, tak nepodléhejte panice a zašlete do Kanceláře pojistitelů veškeré dokumenty prokazující neoprávněnost vymáhaného dluhu.

V kategorii: Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.