Kdo musí uzavřít povinné ručení auta?

Na jaké dopravní prostředky musí být povinné ručení auta sjednáno? To dnes většina lidí samozřejmě ví, jelikož se jedná o auta osobní, užitková nebo nákladní, stejně jako se může jednat například také o motocykly. I na ty je možné sjednat povinné ručení online, během několika minut. Třeba u pojišťovny Allianz, nebo kterékoliv jiné. Připomeňme, že jedničkou v dané oblasti je určitě web Porovnej24.cz, kde zvládnete vše provést za několik málo minut. Navíc zde máte jistotu, že zde můžete sjednat nejlevnější povinné ručení. Díky němu lze ušetřit třeba i několik tisíc korun ročně. Podívejme se společně na to, kdo vlastně musí tuto konkrétní pojistku uzavřít, pokud má zájem bezpečně jezdit po našich silnicích.

Je to především majitel vozidla

Jedná se samozřejmě o tu nejběžnější variantu, která dnes existuje a která je samozřejmě také tak běžná. Je to tedy primárně majitel vozu, který může využít kalkulačku povinného ručení a konkrétní ochranu si také sjednat. A je jedno, jaký vůz vlastní konkrétně. Důležité je, aby svou zákonnou povinnost splnil. Jedině tak se může vyhnout různým problémům, které jsou spojeny s příspěvkem do fondu nepojištěných, stejně jako se může vyhnout problémům, které mohou být spojeny také s tím, že bude třeba hradit pokuty, nebo dokonce proplácet škody. A pokud se podíváme na ceník povinného ručení, mají všichni majitelé vozů jistotu, že ochranu sjednají poměrně levně.

Pojistku může sjednat i provozovatel vozidla

Ne vždy to musí být nutně jenom majitel, protože pojištění si může, doslova musí sjednat i provozovatel vozidla. Tedy osoba zcela jiná, než je uvedena v technickém průkazu. Mnohdy se jedná o situaci, která je spojena s koupí automobilu na splátky, nejčastěji na leasing. Stáváme se tak provozovatelem vozidla a srovnání povinného ručení musíme provést my sami. Nikoliv majitel, kterým je leasingová společnost. Podobně to může být v případě, kdy se chceme vyhnout poplatkům za převody a ekologické daně a tak máme automobil psaný na někoho jiného. I to je případ, kdy jsme provozovatelé a tak bychom měli porovnání povinného ručení realizovat.

V kategorii: Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.