Breussova dieta

Breussova dieta byla nejdříve vyvinuta jako léčba pomáhající lidem s rakovinou. Kouzlo metody spočívá na první pohled v jednoduché zásadě, kterou v praxi je celkem náročné dodržovat. Dopředu si vytyčíme určitý čas, během kterého nahradíme všechnu stravu pitím zeleninových šťáv a bylinných čajů. V případě rakoviny bývá možný přínos Breussovy metody vědci zpochybňován, avšak pokud se jedná o očistění těla nebo prostředek hubnutí bez problémů účinkuje. Bohužel nemůžu ji používat kdokoliv z nás.

Autor diety se nechal vést zdravým rozumem. U pacientů s rakovinou chtěl nádoru zamezit přísun živin. Z toho důvodů se měla celá výživa vyměnit za pouhé pití zeleninových šťáv. Ty dokáží substituovat přísun živin nezbytný pro funkci organismu. Další vývoj ukázal, že se nádor v lidském těle chová podobně jako plod v těle matky, kdy živiny zpracovává přednostně pro sebe. V léčbě rakoviny se sice jednalo o nezdar, ale pro očistu organismu a snížení váhy měla Breussova metoda úspěch.

V dnešní době existuje tato metoda ve formě očisty, která průměrně trvá 40 až 42 dnů. Jediným úkolem je nepozřít žádné jídlo, ale výhradně se spolehnout na konzumaci zmíněných šťáv v předem daném rozsahu i pořadí.

Čověk během diety vypije za celý den mezi 125 až 500 ml zeleninové šťávy. Naproti tomu bylinných čajů se smí vypít libovolné množství. Jen je zapotřebí dodržovat správné pořadí jednotlivých druhů.

Nejedná se o jednoduchou záležitost. S tím se musí k této metodě přistupovat. Z hlediska  lidského organismu jde o velice drastický zásah, proto by se k dietě měli uchylovat jen ti, kteří trpí závažnou nadváhou a v minulosti neúspěšně vyzkoušeli i jiné možnosti hubnutí. Případně lze dietu doporučit  i těm, kteří z nějakého důvodu potřebují co nejrychleji snížit váhu.

U Breussovy metody se nejedná o vyvážený příjem většiny nezbytných živin, proto je důležité celý proces dodržet na nezbytně dlouhou dobu. Před začátkem hubnutí je nutná konzultace s lékařem, který by měl po celou dobu vědět o aktuálním zdravotním stavu.

Zdůrazňuji, že během Breussovy diety je nezbytné omezit část fyzicky náročnějších aktivit.

„Menu“ složené pouze ze zeleninových šťáv neobsahuje žádné bílkoviny ani sacharidy, a proto se nesmí po dobu diety vykonávat jakékoliv náročnější sportovní aktivity. Celkový energetický výdej by o dost převýšil příjem, což by mohlo mít za následek závažné zdravotní problémy.

I z toho důvodu je metoda na snížení hmotnosti účinná. Z dosavadních poznatků je jisté, že Breussova dieta není prototyp zdravého stravování. Podle toho je nutné na tuto dietu pohlížet.

Jde o zajímavý způsob, jak zorganizovat několikadenní očištnou kúru, ale jako k prostředku snížení váhy se k ní musí přistupovat s rozmyslem, a jen za důležitých okolností.

Závěrem chci sdělit, že potřebné zeleninové šťávy se nemusí pokaždé vyrábět doma. Dají se koupit  za tímto účelem diety hotové .

V kategorii: Volný čas, Zajímavosti, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Komentáře k článku "Breussova dieta"

  1. milada napsal:

    Dobrý den – kde seženu hotovou zeleninovou šťávu na Beressovu dietu a kolik stojí
    Děkuji za odpověď Milada

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.