Bambucké máslo

Bambucké máslo není mezi širokou veřejností ničím neznámým. Objevuje se často v reklamách na spoustu kosmetických produktů. Jsou známy jeho blahodárné účinky na lidskou pleť, a proto se stává součástí mnoha pleťových krémů. Většina žen se s bambuckým máslem již setkala, ale kolik z nich ví, jaké účinky má? To už je otázkou. Proto si alespoň něco povíme.

Odkud se bere

Domov bambuckého másla je v Africe, přesněji v Ghaně, Nigérii, Burkině Faso a Mali. Ve všech těchto státech roste strom Shea Tree, nebo-li máslovník. Strom dosahuje velkých výšek, kolem několika desítek metrů. Jistě si dovedete představit, jaké monstrum strom je. Je vysoký, silný, pevný. Rostou na něm plody, ve kterých jsou další plody. Ty menší plody jakmile dozrají se vaří. Poté se pořádně hnětou až do té doby, než z nich bude hmota máslové konzistence. A bambucké máslo je na světě.

Kleopatra a bambucké máslo

Bambucké máslo není žádnou novinkou v oblasti kosmetiky. Ani si nedovedete představit, jak je staré. Již ve starověku, přesněji v Egyptě, v době krásné Kleopatry, se o bambuckém másle vědělo, jako o látce, která má blahodárné účinky. Sama Kleopatra se starala sama o sebe velmi pečlivě. Používala nejrůznějších přípravků podporujících její krásu. Bambucké máslo proto nesmělo chybět v její výbavě.

V čem je bambucké máslo výjimečné?

Co vlastně dělá bambucké máslo tak výjimečným? Zřejmě složení, které je velmi bohaté na vitamíny A, E, dále také voskové estery, uhlovodíky, rostlinné steroly, ale také nenasycené mastné kyseliny. Tímto výčtem rozhodně nekončíme. Látky výše popsané, ale i další tvoří substanci. Právě ta má blahodárné účinky na lidskou pleť. Pokud si natřete pleť s krémem s obsahem bambuckého másla, vytvoří se na pleti jistá ochranná vrstva. Díky ní se pokožka nevysušuje, ale naopak zabraňuje tvorbě mazu. Kůže vypadá zdravá, jemná, mladá. Po užívání těchto přípravků se zbavíte problémů s pupínky, ale i jinými kosmetickými vadami.

Díky jeho hydratačním účinkům se hojně používá na promašťování extra suchých míst, jako jsou lokty, kolena. Tato místa potřebují co nejsilnější krém, který suchá místa dostatečně promastí. Po pravidelném používání zůstane pokožka velmi hebká, jemná a výrazně mladší. Bambucké máslo je vhodné pro všechny typy pleti, bez rozdílu. Máte-li suchou pokožku, pomůže hydratovat, máte-li mastnější pleť, zabraňuje tvoření mazu. Opravdu se hodí pro všechny.

Velké kosmetické firmy si všimly účinků, jaké bambucké  máslo má. Bodejť by ne, vždyť je to dokonalý zázrak. Jednotlivé společnosti se předhánějí v tom, která vytvoří kvalitnější a účinnější krém. Bambucké máslo se stává stále více součástí různých krémů, mastiček, ale i peelingů, jak pro ženy, tak pro muže.

Čistý produkt bambucké máslo je dost cenově vysoký. Je to dáno hlavně tím, že jeho kvality jsou opravdu výjimečné, čehož jsou si všichni vědomi, ale také nutností dovozu z afrického kontinentu. Krabička takovéhoto produktu vyjde v přepočtu na několik stovek korun. Koupíte-li si ho, nebudete rozhodně litovat. Malé množství dokáže dokonale promastit suchá místa. V chladných měsících se dá využit jako ochrana obličeje nebo rtů před mrazem.

V kategorii: Krása, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.