Objevte čarovnou moc ananasu

Ananas je tropické ovoce, které v našem prostředí není ničím exotickým. Pravidelně se objevuje na vánočních stolech, ale i mimo tyto svátky není žádnou výjimkou. Ananas má svou typickou vůni i chuť. Jeho rozkrajování se stává rituálem pro celou rodinu.

Ananas není žádným neznámým ovocem v našich podmínkách. Téměř každý si ho alespoň jednou za čas koupí. Dá se sehnat během celého roku jak v čerstvé podobě, ale také v podobě kompotu nebo jako sušené ovoce. Jak je všem jasné, nejvíce vitamínů a prospěšných látek obsahuje ananas v čerstvé podobě. Jako kompot je sice mnohem voňavější, ale již ne tak kvalitní, protože již je zbaven mnoha prospěšných látek a navíc obsahuje velké množství cukru. Jako sušená pochoutka se často objevuje na vánoční tabuli. Často se říká, že sušený ananas je výborný během diety. Až tak pravda to nebude, protože sušený ananas je obalen v silné vrstvě cukru, tudíž obsahuje velké množství kalorií. Na druhou stranu je tato pochoutka lepší, než klasické sladké bonbony nebo karamel.

Co ananas obsahuje?

Je dobré vědět, co toto ovoce vlastně obsahuje. V prvé řadě je to velmi důležitá vláknina, která je pro tělo velmi podstatná. Je sice nestravitelná, ale skvěle pomáhá při trávení. Ananas v čerstvé podobě je s užívá během redukční diety. Proto pokud máte v úmyslu shodit několik kilo, nesmíte na ananas zapomnět.

Až zázračný enzym bromelin

Bromelin je další, zřejmě asi nejdůležitější látkou, kterou ananas obsahuje. Jedná se o enzym, která cíleně působí na bílkoviny. Bílkoviny jsou odbourávány a tím působí blahodárně na trávení. Bromelin má podobnou funkci jako vláknina.

Bromelin má i další funkce, než jen ty týkající se trávení. Výraznou roli hraje během srdečních chorob a napomáhá zmírňovat průběh nemoci. Pacientovi s celkově uleví a cítí se mnohem lépe. Dá se užívat jako prevence proti vzniku trombózy. Kromě těchto skvělých funkcí se dá využít proti infekcím močového ústrojí, ale také proti relativní artritidě.

Kromě výše popsaných dvou základních látek obsahuje ananas i řadu vitamínů, a to přesně vitamín A, B, C, ale i H. Nesmíme zapomenout na kyselinu listovou, která má svůj význam na plod, které ještě není narozené, tudíž v prenatálním období, ale také pro děti již narozené. Kyselina listová má výrazný podíl na činnosti mozku.

Kromě kyseliny listové se v ananasu vyskytuje i kyselina citrónová a maleinová. Další, sice méně důležité, látky obsažené v ananasu jsou minerály, stopové prvky, železo, fosfor, vápník, draslík a sodík. Tímto náš výčet končí.

Ananasová dieta

Dieta je tématem mnoha žen. Hledání ideálního způsob, jak jen shodit pár kilo je někdy nemožný úkol. Najít ty správné potraviny, které se konzumovat můžou, je běh na dlouhou trať. Ananas patří mezi to ovoce, které je doporučováno. Běžně se užívá během redukční diety, protože je velmi účinným spalovačem tuku. Pozor ale si dávejte na sladký sušený ananas. Chcete-li zhubnout, konzumujte pouze čerstvý, nijak neupravovaný ananas.

V kategorii: Zajímavosti, Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Jarní detox a co jste o něm nevěděli? Jarní detox a co jste o něm nevěděli?
Zajímavosti o chia semínkách aneb co jste o nich možná nevěděli Zajímavosti o chia semínkách aneb co jste o nich možná nevěděli
Digitální vymoženosti nejsou na škodu. Víme, jaké využijete i vy Digitální vymoženosti nejsou na škodu. Víme, jaké využijete i vy
Vydejte se do kina na Trhlinu, nejúspěšnější slovenský film historie Vydejte se do kina na Trhlinu, nejúspěšnější slovenský film historie

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.