Domácí pleťové masky

Svěží pleť je známkou zdravé pleti. A kdo by nechtěl vypadat dobře v každém věku. Jenže s přibývajícím počtem let se celé tělo mění a s pletí tomu není jinak. Mladou pleť zase trápí problémy s akné, které mnohé trápí až do dospělosti. Tyto nevzhledné pupínky a černé tečky spojené s mastnou pletí rozhodně nikomu na kráse nepřidají. To může dokonce ovlivnit i celkový stav osobnosti a sebevědomí jedince, který si do života může nést jistý komplex z vlastního vzhledu. Výbornými pomocníky v boji se všemi neduhy pleti jsou masky, o kterých si níže napíšeme více.

Nikdo si však nesmí myslet, že masky jsou všemocné. Slouží pouze jako doplněk péče, která musí být pravidelná a každodenní. Na pleť nesmíte zapomínat. Stejně jako je pro Vás automatické si vyčistit zuby, tak i tak musí být automatické si vyčistit, umýt a ošetřit pleť. Důležitá je především prevence. Pokud chcete mít celý život svěží a krásnou pleť, holt se o ni budete muset čas od času pořádně postarat. Pleť by měla být pročišťována pleťovým gelem na Váš typ pleti, a to ráno a večer. Po pročištění by se měl nanášet krém, opět denní i noční. Je možné použít i pleťové tonikum a čas od času peeling, který zbaví pleť odumřelých částí. Po peeling je vhodné nanést ošetřující masku. Tuto proceduru provádějte jednou týdně. Pleťové masky jsou poměrně drahou záležitostí, ale šikovné kuchařinky si poradí sami vlastnoručně vyrobenou maskou.

Osvěžující maska z okurek

Okurka má výborný regenerační účinek. Jistě to znáte. Vrátíte se pozdě v noci z nějakého večírku a ráno jste k nepoznání. Kruhy pod očima, nevzhledné vaky, oteklé oči. Ale co s tím, když za chvilku musíte již vypadat dokonale? Okurka je skvělým pomocníkem. Nakrájejte si plátky okurky a položte na unavené oči. Má výborné osvěžující schopnosti. Pleť i oči budou vypadat, jako byste na žádném flámu ani nebyli. Pokud chcete okurku používat pravidelně jako pleťovou masku, taky to jde. Nastrouhejte klasickou salátovou okurku a smíchejte ji s vaječným bílkem. Takto připravenou masku naneste na celý obličej a asi dvacet minut ji nechte působit. Poté důkladně smyjte. Sami ihned poznáte, jak je pleť jemnější, napnutější a mnohem rozzářenější. Maska pleť nevysušuje, také nemusíte mít strach ze ztráty hydratace. Jenom si dávejte pozor, protože maska na pleti dost dobře nedrží a malé kousky okurky mohou odpadávat. Proto aplikujte masku vleže.

Citrónová maska na stažení pórů

Citrón obsahuje velké množství vitamínu C, čímž se z něj stává univerzální čistič na všechny problémy. A teď nemyslím jen ty s pletí. Jistě jste si všimli, že kyselina citrónová je součástí mnoha čistících přípravků jak na nábytek, kuchyňské spotřebiče a bílé elektroniky. Mnozí se možná zaleknou síly citronu. Ale není se čeho bát. Jeho síla je sice výraznější, než byla u předchozí okurky, ale na pořádné pročištění pleti ideální. Pořád tady hovoříme o masce, ale budeme spíš připravovat tonikum. Výborně se hodí pro lidi s mastnějším typem pleti, kteří trpí ucpanými póry. Každý den si vymačkejte čerstvý citrón a šťávou z něj si potírejte obličej. Nejenže získáte svěží vzhled pleti, ale také se barevně sjednotí její tón. Pokud máte na obličeji nějakou ranku, tak opatrně. Pokud je škrábnutí čerstvé, jistě pocítíte sílu citronu.

Maska na mastnou pleť

Mastná pleť je nejproblematičtějším typem pleti. A bohužel i asi nejnevzhlednější. Komu by se líbily lesknoucí se fleky na tváři. Naštěstí víme, jak si s tímto typem poradit. Vše vyřeší jablka. Ty jsou skvělým pomocníkem nejen v době diety, kdy napomáhají štíhlé linii, ale také oplývají dalšími účinky. Pokud patříte mezi ty, co si myslí, že mastná pleť se musí tak dlouho čistit, až se úplně odmastí, jste vedle. Každý typ pleti, tedy i mastná pleť, musí být promazávána. Pokud by pleť nebyla promašťována, začala by sama od sebe přirozeně produkovat maz, čímž by se pleť stávala ještě více nevzhledná. Ale vraťme se k jablíčku a masce z něj. Nejprve jablko oloupejte, očistěte od jádřinců a dužinu rozmixujte. Ke kaši přidejte čtyři lžíce bílého jogurtu. Vše důkladně promíchejte. Nyní masku naneste na celý obličej. Nechte působit opět dvacet minut a poté důkladně opláchněte. Opět se doporučuje masku provádět v poloze leže. Po aplikaci bude pleť výrazně matnější.

Maska pro citlivou pokožku

Citlivá pokožka je velmi náchylná k jakýmkoliv změnám. Lidé se často potýkají se svěděním, které nutí se neustále škrabat. To ale nijak neřeší problém s citlivou pokožkou. Často se na obličeji vytváří červená místa, pupínky. Rozhodně se nejedná o nic příjemného. Naprosto zakázané jsou přípravky s alkoholem, které sice dokonale vyčistí pleť, ale na druhou stranu způsobují pro citlivou pleť další nepříjemnosti. Tento výrazný problém se musí nějak řešit. A výborným pomocníkem může být banán. Maska z banánu je tím pravým. Banán rozmačkejte, přijdete čtyři lžíce jogurtu a stejné množství ovesných vloček. Vše důkladně promíchejte a naneste na obličej. Opět nechte působit dvacet minut a poté opláchněte. Na této pochoutce si můžete i sami smlsnout.

Extra čistící maska

Trápí Vás pocit špinavé pleti? Pokud se tohoto pocitu nemůžete zbavit, vyzkoušejte něco extra. A dokonce extra čistící masku. A jak na ni? Připravte si kostku droždí s trochou mléka. A to takové množství, aby vznikla kašovitá hmota. Tu rovnoměrně rozetřete na obličej, nechte působit dvacet minut a pak opláchněte. Budete se cítit svěže a čistě. Sami budete překvapeni. Pleť se stane velmi hebkou a chráněnou před škodlivinami.

Puberťácká maska

Problémy s pletí trápí převážně mladou generaci v dospívajícím věku. Na pleti, zádech, ale i hrudi se tvoří nevzhledné pupínky a černé tečky, což všechno doplňuje mastná pleť. Výborným pomocníkem je šťáva z brambor. Vodičkou si pleť potírejte každé ráno a večer a sami budete překvapeni z výsledku.

V kategorii: Krása

Mohlo by Vás zajímat:

Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.