Akné a aloe vera

Aloe vera je obecně velmi známou léčivou rostlinou, o jejíchž účincích se píše a víc po celém světě. A tady není od věci se na chvilku zastavit, protože právě aloe vera umí pomáhat při spoustě situací včetně velmi nepříjemného kožního problému, tedy akné. Ještě než se dostaneme k léčení samotnému, je zcela na místě říct si několik věcí o rostlině samotné. Z hlediska botanického je řazena mezi tzv. sukulenty, tedy rostliny vyžadující ke svému životu okolí plné vláhy.

Její původ není zcela jasný a každý vědecký magazín nebo příručka ji klade do trochu jiné země. Nejčastějšími lokacemi jsou Severní Afrika, Kapverdy nebo Kanárské ostrovy. Aloe vera není používána jen u akné – disponuje mnoha dalšími léčebnými účinky a to jak při použití vnitřním, tak vnějším. Jinak řečeno, dá se použít i jako mast či olej, tak i jako součást pokrmů nebo tekutin. Jako mast se hodí například na kloubní potíže.

Než se dostaneme k dalším neduhům, stojí za zmínku silná role aloe vera při léčení popálenin či ekzémů kvůli jejím zklidňujícím účinkům. Díky aloe vera mizí třeba drobné popáleniny velmi rychle a spolehlivě a tato rostlina také eliminuje většinu bolesti, díky které jsou právě tato zranění tak nepříjemná. Pokud použijete aloe vera, je hojení rány mnohem rychlejší a téměř příjemnou záležitostí. To samé platí pro různá hmyzí štípnutí a další zásahy hmyzu, i tady se aloe vera umí velmi dobře projevit. Dalšími neduhy, které velmi dobře zklidní, je třeba pásový opar – jinak onemocnění velmi nepříjemné a vlezlé. Působí také jako lék.

Pokud ji chcete užívat vnitřně, je nejlepší forma tekutiny, která je svou konzistencí velmi podobná gelu. Dá se získat z listů a je bohatá na velmi blahodárné látky – například draslík, hořčík, vápník či vitamíny, z nichž stojí za zmínku B12 a A a C.

Jak tedy aloe veru využít naplno? Klasikou tohoto druhu léčby je její konzumace v různých podobách, které už se celkem ujaly. Většinou jde o doplňky stravy v různých formách jogurtů nebo nápojů či mléka. Tyto výrobky často kombinují účinky aloe vera na lidský organismus a také přidávají příjemnou chuť. Aloe vera se dá jinak koupit také přímo v lékárnách, kde se balení už z dálky chlubí, kolik v sobě má aktivních látek a dalších prvků. V této formě je ale hodně drahá a nutno poznamenat, že je třeba připravit specifické dávky, u kterých se množství nedoporučuje překračovat.

Asi každý výrobce označí svůj produkt mnoha superlativy – přítomností antioxidantů a posílení obranyschopnosti organismu. Pokud bychom měli vyjmenovat, na co aloe vera skutečně zabírá, je třeba zmínit rozhodně cukrovku, nezdravé vlasy, celulitidu, artritidu, astma a některé další choroby.

Na druhou stranu je třeba upozornit, že užívání aloe vera za prvé není samospásné, za druhé se to s ní nemá přehánět, jinak může i s nejlepším úmyslem naopak uškodit. Užívat ji vnitřně není doporučeno obecně dětem a ženám během těhotenství. Aloe vera je velmi podstatná v případě kožních onemocnění, které v různých formách trápí v dnešní době bohužel stále více lidí. Proto se nelze divit, že jejich obranyschopnost je značně redukován. Dnešní doba má totiž spoustu způsobů, jak naši obranyschopnost narušit.

Mluvíme-li konkrétně o akné, je tu mnoho výzkumů, které pozitivní účinky aloe vera právě na tento kožní neduh prokazují. Hlavně minimalizací akné u mnoha lidí. Určitě se musíme zmínit o výzkumu egyptských badatelů, kteří testovali aloe veru na ženách s akné. Jejich věk se pohyboval mezi 18 a 25ti lety a je třeba zmínit, že šlo o různé variace acne vugaris. Díky použití aloe vera byla pokožka zasažená akné zhojena velmi rychle a kvalitně a na dotek byla velmi jemný. Pravdou je, že takto vypadala pokožka dvou ze tří žen. Ta třetí vykazovala jen minimální rozdíly oproti stavu před testováním.

V kategorii: Zdraví Tags: , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Léčba akné pomocí přístrojů Léčba akné pomocí přístrojů
Jak na akné rychle a jednoduše Jak na akné rychle a jednoduše
Jak léčit a vyléčit akné pomocí rooibosu Jak léčit a vyléčit akné pomocí rooibosu
Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.