Jak na akné rychle a jednoduše

Určitě to taky znáte nebo jste to minimálně někdy poznali. Normálně se probudíte a při pohledu do zrcadla se zděsíte, protože na obličeji máte…něco. Jeden pupínek, pak další a další. Kde se to sakra bere, říkáte si. A jak se toho zbavit? Odpověď najdete na následujících řádcích.

Za prvé mějte na paměti, že nejde o žádný druh infekce. Spolužáky tím určitě nenakazíte. Je to kožní nemoc, která vzniká kvůli ucpání vývodů mazových žláz na kůži. Pokud si budete akné mačkat nebo se v něm jinak vrtat, jen problém zhoršíte.

Obvykle vzniká akné během puberty, tedy většinou mezi 13 – 20 rokem života. Poslední dobou ale díky prašnému prostředí a dalším faktorům globální civilizace stále více přibývají případy výskytu akné i po třicítce nebo později. Může jít totiž o důsledky hormonálních poruch, problémů s příjmem potravy, antikoncepcí nebo vedlejší účinky léků.

Těch příčin může být přirozeně mnohem více.

Samotný výskyt akné může mít příčinu genetickou, může jít o vliv bakterií, případně dědičnosti. Vzato kol a kolem se o kvalitu kůže starají mužské hormony androgeny. Každý organismus obsahuje hormony ženské i mužské, ale každý je jinak nastavený a proto i množství těchto hormonů v těle je jiné člověk od člověka. Například u žen se může akné zlepšovat i zhoršovat podle fáze menstruačního cyklu. Nenechte se zmást větším výskytem na obličeji – akné může existovat i na zádech, hrudníku nebo například v podpaží.

Jako první se při výskytu akné určitě neztratí léčebná kosmetika. Takových přípravků je dnes na trhu více než dost. Obvykle jde o různá čistící tonika, mléka a krémy proti zánětu, které hydratují a uklidňují pokožku. Než se ale pustíte do nějakých pokusů, poraďte se určitě s dermatologem. Každý jsme jiný, takže pokud něco zabírá spolužákům nebo kolegům, nemusí to fungovat nutně i u vás.

Je dobré mít na paměti, že stav vaší kůže je víc než co jiného hlavně odraz celkového zdraví vašeho organismu. Pokud tedy máte větší potíže s akné, je potřeba léčba vnější i vnitřní. První, na co se zaměřte, je revize jídelníčku. Pokud jíte hodně kořeněných jídel, kouříte, jíte hodně sladké a podobně, akné se tím rozhodně nezlepší. Zkuste přidat ořechy (obsahují sóju a zinek), vedle nich se nebraňte ovoci, zelenině a také vitaminům E, C a B. Také lecithin se určitě neztratí, protože dobře čistí krev.

A hlavně – nestresujte se, protože to akné jen podporuje. Uvolněte se a držte si i přes případné pupínky dobrou náladu. Kolikrát je to klíčový faktor pro boj s tímto kožním problémem.

V kategorii: Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Akné a aloe vera Akné a aloe vera
Léčba akné pomocí přístrojů Léčba akné pomocí přístrojů
Jak léčit a vyléčit akné pomocí rooibosu Jak léčit a vyléčit akné pomocí rooibosu
Rakovina plic – příznaky, léčba Rakovina plic – příznaky, léčba

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.