Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte

Existují potraviny, které vám přirozenou krásu a zdraví pleti i pokožky kazí, a na druhou stranu také ty, které její stav zlepšují. Obecně celkové zdraví a tudíž i krásný vzhled dost ovlivňuje především složení stravy, takže pokud je něco někde špatně, je potřeba se na svůj jídelníček zaměřit a plně prozkoumat. Jsou potraviny, které vás pouze obalí tukem a zas ty, které vám třeba zpevní tělo.

Arašídy

Máte rádi při sledování televize chroupat dobré arašídy? Pak jste zbaveni nadměrnému vypadávání vlasů. Jenže pozor, tyto oříšky by neměly být solené, protože pak si zas naděláte problémy jinde v těle. A také pozor na velmi častou konzumaci, protože mimo jiné obsahují také tuk. Pokud máte dostatek pohybu, tak si prostě občas dopřejte burákové máslo a vaše vlasy budou krásně lesklé a pevné. Mimo vlákninu a další živiny obsahují arašídy také vitamín B a ten zaručuje pevnou a krásnou pokožku.

Losos

Obecně je známo, že se ryby mají pravidelně a často konzumovat. Losos je velice dietní ryba a připraven jen tak mírně osolen, na másle, nebo v páře je dokonalý a díky vysokému obsahu vitamínu D, také perfektním doplňkem stravy pro zdravé a pevné zuby i kosti. Pomáhá předcházet kazům a stimuluje tvorbu slin ve vašich ústech. Podobné účinky mají tvrdé sýry přírodního původů.

Brokolice

Brokolice se často spojuje s redukčními dietami. A nejen to. Protože obsahuje velké množství riboflavinu, jinak také zvaného vitamínu B2, je dokonalý prostředkem proti suchým a popraskaným rtům i suchých místům na kůži. Připravte brokolici jednoduše v páře, nebo jen na troše másla a máte o bolavé rty postaráno. Riboflavin obsahují také mandle nebo sója.

Chřest

Cítíte se často nafouklí a trpíte na otoky nohou? Pak určitě nejíte často chřest. Pokud byste tak činili, takových pocitů byste se rázem zbavili. Chřest obsahuje velké množství prospěšných látek, které v našem těle působí jako přírodní probiotika. Pravidelná konzumace zaručí lepší pocit a zbavení se otoků. Stačí jej zapéct nebo připravit dušený a malý zázrak je na světě.

Špenát

Máte povislý zadeček, i když nemáte nadváhu? To proto, že vám chybí špenát. Tím je samozřejmě myšlen ten čerstvý, ne nějaké zmrzlá drť. Čerstvý špenát má v sobě velké množství silicia, které se přímo soustředí na kůži a zaručují její elasticitu. Kůže je tak pevnější a pružnější. Přimíchejte lístky čerstvého špenátu se sýrem cottage, cherry rajčátky a máte zdravou a skvělou večeři.

Okurky

Jestliže před konzumací čerstvou okurku zbavujete slupky, pak to ihned přestaňte dělat. V ní je totiž ukryto to nejdůležitější – vitamín E a kyselina křemičitá. Tyto složky se podílí na zpevněné cévy a také zlepšení krevního oběhu. Navíc i zpevnění kůže a celkově organismus hydratují. Okurka se dá jíst samotná, může tak být dokonalou svačinkou.

 

V kategorii: Krása Tags: , , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Akné a aloe vera Akné a aloe vera
Jak zvládat stres Jak zvládat stres
Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.