Léčba akné pomocí přístrojů

Ačkoli je akné velmi nepříjemný kožní problém, setkala se s nějakou jeho formou většina světové populace. Ostatně je tak viditelné, že při prvním pohledu lze u některých lidí konstatovat, že jím trpí také. Akné je hlavně a především nemoc kůže. Dá se s ním setkat skoro všude a projevuje se vznikem menších vřídků, které po svém zničení nechávají tu menší, tu větší jizvičky.

Hlavně v oblasti tváře je toto postižení velmi nepříjemné. Mnoho lidi ho považuje jen za kosmetickou vadu a proto mu nepřikládá takovou pozornost. Ovšem jeho zanedbání může způsobit problémy s velmi dlouhodobým efektem, kolikrát až zničujícím. Dnešní doba ovšem nabízí několik druhů přístrojů na jeho odstranění. Mají celkem různorodé účinky.

Pokud se budeme věnovat přímo konkrétním přístrojům, je možné začít třeba u Cleane, zástupce tzv. BT, neboli Blue light Therapy and Thermal shock systém. Jedná se o aparát, který působí velmi účinně na akné samotné i na jeho příčinu, tedy bakterii Propioni. Přístroj emituje modrý světelný paprsek, který aktivně ničí právě zmiňovaný druh bakterie. Místo, kde se akné původně projevovalo, tak získává nový a svěží mladistvý vzhled. Ideální je použít tento přístroj v momentě, kdy je vaše akné na počátku své dráhy.

Pokud se jedná o větší postižení s širším rozsahem, tento přístroj už není většinou ideální variantou a je potřeba obrátit se na odborníky. Může se ale pochlubit hned několika plusy. Za prvé účinností až 90 procent. Výsledky je pak možné vidět už 24 hodiny po třech léčebných procedurách. Krom toho nemá tento přístroj žádné vedlejší účinky a jizvy jsou minimalizovány na nejnižší možnou úroveň.

Pokud jde o další přístroje na léčbu akné, rozhodně nemůžeme vynechat například Zeno. Je to přenosný aparát, který velmi efektivně odstraňuje vřídky, které způsobuje právě akné. Je určen hlavně k použití v případech, kdy nejde o tolik rozsáhlou formu akné, tedy u osob, kterým akné teprve začíná. Je třeba zmínit skutečnost, že tento přístroj nevyžaduje jakýkoli lékařský předpis, proto si jej lze koupit volně. Jeho základem je patentovaná technologie tepelného šoku, který zasáhne právě bakterie, které akné způsobují. Na jeho základě dojde k naprosté destrukci bakterií tohoto typu, což vede samozřejmě k zastavení dalšího šíření akné. Zeno umí vřídky od akné eliminovat obvykle během několika málo hodin. Obvykle stačí navíc jediná aplikace a není tedy nutné postup opakovat. Tím se Zeno liší id jiných přístrojů, u kterých je často třeba dlouhé a opakované terapie, aby bylo akné skutečně zlikvidováno. Léčba akné probíhá na základě moderní technologie ClearPoint, což lze do češtiny přeložit jako čistý bod. Čistá místa přitom vzniknou tam, kde je aplikován právě přístroj Zeno. Samozřejmě je možné použít i jiné přístroje, které jsou v boji s akné tu více, tu méně úspěšné.

Velmi zajímavý je také přístroj BioBeam, který vysílá nízkoenergetické úzkopásmové světlo červeného charakteru. Není sice koherentní, ale je velmi účinné a léčí jak akné, tak i další kožní problémy příbuzného rázu. Ve své podstatě nabízí účinky velmi podobné laseru. Nicméně je cenově v mnohem nižší hladině, než je tomu u skutečného laserového zákroku – což umí mnohé pacienty spolehlivě odradit. Na výběr je dále hned několik možností produktů značky BioBeam, ovšem takový BioBeam Acne je asi nejoblíbenějším produktem této společnosti. Vynikající výsledky léčby tímto přístrojem nakonec potvrdily i klinické testy, provedené hned v rámci několika zemí Evropy. Díky nulovým vedlejším účinkům je možné se na něj plně spolehnout – některé přístroje tuto vlastnost nemají.

V kategorii: Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Akné a aloe vera Akné a aloe vera
Jak na akné rychle a jednoduše Jak na akné rychle a jednoduše
Jak léčit a vyléčit akné pomocí rooibosu Jak léčit a vyléčit akné pomocí rooibosu
Pleťové masky Pleťové masky

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.