Jak léčit a vyléčit akné pomocí rooibosu

Akné je velmi nepříjemnou kosmetickou vadou, která postihu především mladé a dospívající. Bohužel výjimkou nejsou ani lidé v pokročilejším věku, kteří se s akné potýkají. Je hned několik způsobů, jak se akné zbavit. Jednu z možností si nyní představíme. Je to pití čaje rooibos. Tento čaj pocházející z Afriky je velmi oblíbený a získává si stále větší popularitu po celém světě. Jeho velkou výhodou je to, že neobsahuje téměř žádný kofein, proto ho můžete pít bez starosti o to, že byste nemohli následně spát. Naproti tomu jeho účinky jsou pro lidský organismus velmi povzbuzující. Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, které naše tělo potřebuje. Již méně rozšířenou informací je to, že rooibos účinně bojuje proti akné. Pokud nepatříte mezi milovníky tohoto čaje, a chcete přeci jen si vyléčit akné, nezoufejte. Nápoj můžete jak pít, tak si s ním i postižená místa potírat.

Kromě léčby akné je rooibos účinný i v boji s alergiemi. Hodí se skvěle jak na jejich odstranění nebo zmírnění, ale také jako prevence. Je smutné, že většina lidí tyto skvělé účinky vůbec nezná. Je to dáno tím, že rooibos není tak rozšířeným nápojem, jak by se mohlo zdát.

Původní domovinou, kde se rooibos začal pěstovat je Jižní Afrika. Zde má nápoj velmi dlouhou tradici a o blahodárných účincích zdejší domorodci vědí již nějakou dobu. Tradičně se zde využívá jako lék proti nejrůznějším neduhům.

V lékárnách či drogeriích se dá koupit velké množství přípravků proti akné. Ovšem nespornou výhodou rooibos je jeho přírodní báze, což většina přípravků zaručit nemůže. Jiná léčiva obsahují různé látky, které obyčejný smrtelník ani nedovede zařadit, zda se jedná o chemický nebo přírodní přípravek. Jeho přírodní charakter je pro mnoho spotřebitelů velmi lákavý. Přírodní produkty jsou více populárnější, než ty chemické, a lidé se na ně zaměřují mnohem častěji.

Navíc použití čaje rooibos není nijak složité a zvládne ho opravdu každý. Jednoduchost s jakou je připravován, je až zarážející. Rooibos v sobě obsahuje látky, díky nimž jsou potlačovány záněty a navíc brání jejich opětovnému vzniku. Čaj by se měl popíjet co nejvíc pravidelně. Samozřejmě stejně je tomu i tak v případě potírání postižených míst. Pokud si budete místa pouze potírat, je dobré připravit silnější vývar, než v případě přímé konzumace nápoje. Ideálně by člověk měl vypít šest šálků denně.

Velmi osvěžující je nápoj i v létě. Můžete si totiž rooibos připravit i jako studený nápoj, který ochladí během parných letních měsíců. Je možné do něj přidat i mléko, či ovoce. Fantazii se meze nekladou. Proto si do něj přidejte, co Vás jen napadne. Vytvořte neotřelé kombinace nápoje, jaké jste ještě nikdy neochutnali. Novinkou posledních let je i pití rooibose v podobě espresa. Je to skvělá varianta pro ty, kteří neholdují čaji a dávají přednost kávě.

Účinky čaje rooibos jsou velmi rychlé. První změny uvidíte již po týdnu pravidelného užívání. Což je poměrně rychle. A je to výhoda pro ty, kteří neradi čekají.

Důležité je ale poznamenat, že je nutné znát správný postup přípravy čaje, prostřednictvím něj se má akné léčit. Toliko důležité antioxidanty se do výsledného nápoje dostávají prostřednictvím postupným vařením. Lepší je čaj vařit o něco déle, než kdybyste ho využívali jen jako klasický nápoj.

Obvykle stačí čaj louhovat pouze tři až pět minut. Jenže pokud chcete mít výluh skutečně silný, tak ho nechte  alespoň deset minut stát. Většina čajů s dlouhou dobou louhování získá nepříjemnou pachuť. U rooibosu tomu tak není.

Jak jsme již jednou poznamenali, není rooibos určen jen na pití, ale také k potírání. Můžete se teda zaměřit přímo na postižená místa. Je důležité opět nechat nálev déle louhovat, aby byl pořádně silný. Postižená místa přijdou teda přímo do kontaktu s rooibosem.

V kategorii: Krása, Zdraví Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Akné a aloe vera Akné a aloe vera
Léčba akné pomocí přístrojů Léčba akné pomocí přístrojů
Jak na akné rychle a jednoduše Jak na akné rychle a jednoduše

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.