Tipy, které se vám mohou hodit při cestě do zahraničí

V poslední době se díky aktuální době dovolených dělá nespočet průzkumů, které se zaměřují na to, kam Češi nejčastěji jezdí. Překvapivě se ukázalo, že moře už pro Čechy není tak atraktivní, jak tomu bylo kdysi dávno (nebo třeba vloni). V poslední době se totiž český národ rozhoduje cestovat do takových zemí, které jsou vhodné pro aktivní dovolenou. Cestování do zahraničí tedy z módy nevyšlo, ale na druhou stranu se už alespoň nejezdí ke stále stejně modrému a slanému moři či na stále stejně písečné nebo kamenité pláže, kde se člověk jenom vyvaluje a přemýšlí nad tím, že už nikdy nic v životě nebude dělat, jenom se vyvalovat.

Pro mnohé lidi začala být tedy mnohem atraktivnější aktivní dovolená, což v sobě většinou nese cestování po zemích, kde je trochu jiný život. Oblíbené je hlavně Bali, ale v poslední době i toto velice oblíbené Bali překračuje Afrika, konkrétně Keňa, která je jednou z nejoblíbenějších zemí vůbec. Život je zde vážně jiný, plný zvířat, která známe jenom v klecích. Proto se není čemu divit, když nás to hrne právě sem.

Nicméně ať už se vydáváte kamkoliv, dbejte na to, abyste nezapomněli a pár zásad. Mezi ty nejčastější se řadí i následující tipy, na které upozorňujeme. Nezapomeňte tedy na ně, ať nemáte během cestování jakékoliv problémy.

• Cestovní pojištění

Mnoho lidí se vydává na dovolenou s tím, že se jim nemůže v jiné zemi nic stát. To je však absolutní hloupost hlavně nyní, když se to všude teroristickými útoky jenom hemží. Je to tedy čirá nezodpovědnost, pokud cestujete do jiné země bez cestovního pojištění. Nezapomeňte tedy na něj. Mimo to ho přizpůsobte destinaci, do které jedete. Nejen, že se dá pojistit proti teroristickému útoku, ale také se pojistěte i proti nemocem, které jsou pro danou zemi typické.

• Směňte si peníze

Sice se stalo v současnosti velice populární placení kartou, ale letos se rozeběhlo u mnoha obchodníků to, že si chtějí trochu přivydělat a sází na to, že si neberete účtenky. Naúčtují vám totiž s bezhotovostní platbou takzvaný Cash Advance, což je příplatek nemístně vysoké sumy. Reklamovat tuto věc lze, ale jen u své banky s platnou účtenkou – proto pokud si neberete účtenky, raději si peníze směňte předem.

V kategorii: Cestování, Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.