Jakým prostředkem lidé nejčastěji cestují na dovolenou?

Cestování se stalo aktuálně jakýmsi hitem. Mnoho lidí, když má volný víkend, tak se ho snaží prožít nějak jinak – nějak zvláštně, aby si zkrátka mohli zapsat zase další vzpomínky do svého alba zážitků. Navíc je aktuálně doba dovolených, a tak se mnoho lidí nebojí vzít si delší dovolenou a odcestovat někam hodně daleko, aby se zkrátka na chvilku distancovali od těch svých problémů a aktuálních starostí.

Letos je však dovolená u každého jiná. Mnoho lidí jezdí na takzvané aktivní dovolené, které v sobě nenesou klasické válení se na pláži, ale které v sobě nese hlavně jedno velké dobrodružství. Mimo to se však většina lidí vydává někam do takových zemí, které nejsou pro letní dovolenou typické. V poslední době se ale ukazuje, že i taková ta pravá česká dovolená má něco do sebe, protože je aktuálně čím dál tím víc populárnější. Lidi asi omrzelo stále stejně modré moře a stále stejně písečná pláž nebo černoši, kteří nabízejí různé druhy bižuterie na plážích.

Nicméně ať už jste jeli nebo pojedete na jakoukoliv dovolenou, jistě jste se tam nějak museli dostat. Možností, jak se na takovou tu svou vysněnou dovolenou dostat, je nespočet, ale my vám přinášíme aktuálně několik možností, které jsou pro nás Čechy nejtypičtější.

• Autobus

Jelikož mnohdy nechceme utratit navíc za letenku, pak se hrneme do autobusu, kdy je cesta sice mnohdy delší a nepohodlnější, ale za to je zkrátka levnější. A na ceně záleží. Tudíž autobus je nejoblíbenější prostředek, kterým se dostaneme na naši dovolenou. Nejčastěji jedeme autobusem do Itálie nebo například do Chorvatska nebo Maďarska.

• Letadlo

Letadlo je samozřejmě oblíbené, ale většinou ho využíváme jenom tehdy, pokud se na danou destinaci nemůžeme dopravit autobusem. Je to přece jenom trochu dražší varianta dopravy, ale ne zas pokaždé.

• Roadtrip

V poslední době se ale nejvíce populární stává takzvaný roadtrip, což je cestování svým vlastním autem, kdy vlastně ani nevíte, kam cestujete. Jedete zkrátka po dálnici a následně pak zastavíte někde po cestě a uvidíte krásy, o kterých se vám vlastně ani nikdy nezdálo.

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.