Parfémy Bugatti – opravdu exkluzivní vůně

Jméno Bugatti samozřejmě nejvíce proslulo coby název výrobce luxusních automobilů. Už ve 30. letech minulého století kolem vás na ulicích evropských velkoměst mohla čas od času prosvištět limuzína vezoucí důležité průmyslníky, špičkové advokáty stejně jako jiné velmože tehdejší doby.   

Úspěch automobilky ale nakonec nestačil. Dnes proto potom tím samým jménem můžete stejně tak narazit  na exkluzivní „houte couture“ oděvy, hodinky, stříbro, ale i plátna spřízněných výtvarníků.  A samozřejmě také exkluzivní sérii parfémů, jejichž uvedení na trh výrazně rozhýbalo již tak dost neklidné vody fanoušků silných vozů.

Téměř každého zaujala jejich limitovaná kolekce, ale jen málokdo si ji mohl dovolit. Ačkoliv totiž 30 ml balení Bugatti Eau de Toilette Luxe můžete pořídit za cenu kolem tisíce korun, vlajková lod´celé  kolekce, Bugatti „Pestige Edition“ vás přijde na více než 80 000 korun.

Tento exkluzivní  pánský parfém totiž představuje skutečný skvost ve své třídě, a to jak pokud jde o samotnou vůni, tak i zpracování flakónu, do nějž ji designéři  společnosti Bugatti spoutali. Samo označení flakón zde pravděpodobně ani není na místě. Bugatti „Prestige Edition“  totiž najdete v neobvyklém provedení, které se nejspíše hodí pojmenovat jako plnohodnotný umělecký objekt.

Jde o skulpturu svým tvarem evokující převedení matematického symbolu pro nekonečno (∞ ) do 3D prostoru,  k níž se její tvůrci podle svých slov inspirovali legendárním modelem automobilu Bugatti Atalante, a tvarem jeho křídel. Křišťál, 24-karátové zlato a stříbro přitom byly hlavními materiály, které si designéři vzali na pomoc, a které jim umožnili osobitě ztvárnit étos prestiže a exkluzivity, jehož nositelem je tato vůně.   Dodejme ještě, že této luxusní edice vůní Bugatti Luxe bylo vyrobeno pouhých čtyři sta kusů, a dodávají se v elegantním,  exkluzivním a zároveň sympaticky neokázalém, koženém pouzdře.  Rozhodnete-li se proto pro tento kousek, nemusíte mít  sebemenší obavy, že jí bude cítit každý druhý hezoun, který hustým oblakem silně kořeněné vůně nahrazuje nedostatky svého postavení.

Co se týče skladby samotné vůně Bugatti Luxe, nízké tóny tvořené v parfumériích po staletí prověřenou Patchouli,  cedrovým dřevem a travou Vetiver se zde spojují v intenzivní nádech tajemství a mužné síly, které jsou tolik typické právě pro parfémy značky Bugatti. Jeho vysoké tóny potom vychází z chladivého tepla jantaru, tonka beans, plody tropické dřeviny, a konečně vzácné mošusy.

Pokud se vám i přes toto velkorysé provedení zdá cena příliš vysoká, ale zároveň vám nedělá problém do odpovídající vůně investovat nějakou tu korunu, sáhněte po Bugatti Luxe „Multiple Editon.“ na rozdíl od předchozí varianty této vůně je povrch flakónu místo zlata potažen chromem. Na celém světě existuje pouze 4 000  kusů této vůně, jeden z nich přitom může být váš za cenu něco málo přes 50 000 korun.

Vedle těchto prémiových parfémů nicméně dnes existují ještě výrazně přístupnější vůně Bugatti. Pokud se spokojíte s flakónem, který se přece jen drží nohama více na zemi, než dvě zmíněné „speciality“, vystačí vám na nejmenší 30 ml balení asi tisíc korun, větší 75 ml vás bude stát asi o 700 korun více. Kromě toho značka Bugatti v řadě Luxe nabízí také vodu a balzám po holení, sprchový gel a deodoranty. Tyto výrobky se svým designem nesou v již poměrně klasické stylu, což se také příznivě odráží na výsledné ceně, každý z nich lze zakoupit do tisíce korun.

V kategorii: Krása Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně
Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps
Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně
Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco? Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.