Jak zhubnout po svátcích?

Cesta k lepší postavě je sice dlouhá, ale výsledek stojí za to.

Cesta k lepší postavě je sice dlouhá, ale výsledek stojí za to.

U každého z nás přibylo po „výživných“ svátcích jistě nějaké to kilíčko. Jenže jak se kil, o která rozhodně nikdo nestojí, zbavit? Způsobů se nabízí hned několik – je jen na Vás, který z nich zvolíte. Pokud využijete k hubnutí hned několika způsobů, bude úbytek na váze o něco rychlejší. Dokonce některé způsoby si přímo žádají kombinaci s některým dalším.

Na začátku je důležitá úprava jídelníčku. Ten by měl obsahovat spoustu ovoce, zeleniny a vlákninu. Důležité je dodržovat pitný režim. Ideální nápoj je neperlivá voda bez příchuti. Pokud přece jen potřebujete, aby voda nějak chutnala, můžete si do ní přidat třeba plátek limetky nebo citronu. V menším množství můžete pít 100% ovocné džusy. Další variantou je obměnit pitný režim neslazeným čajem. Nejlepší je čaj zelený, protože má na tělo blahodárný vliv. Naše tělo pročišťuje a dají se koupit i zelené čaje třeba s přídavkem Echinacey, která napomáhá naší imunitě. Pamatujte: jezte menší porce, ale o to častěji, doporučuje se jíst 5x denně. Podstatou úpravy jídelníčku není omezování. Můžete jíst vlastně cokoliv, ale v malých dávkách. Také vybírejte kvalitní potraviny.

Začněte se hýbat. Pohyb je člověku přirozený, stačí si jen vybrat způsob. V dnešní době je na výběr z mnoha druhů cvičení. Ze začátku je dobré navštěvovat fitness. Trenér Vám poradí, jaký druh pohybu je pro Vás vhodný a pomůže Vám vštípit si základní zásady a principy. Podívejme se tedy na některé druhy cvičení. Některé z nich Vám budou notoricky známé, jiné zase ne.

Aerobik
Jak už název napovídá jedná se o aerobní cvičení. Aerobní cvičení znamená, že ho provádíte bez „kyslíkového dluhu“. Je to kondiční cvičení na hudbu, při kterém se může využívat různých pomůcek, např. stepů – tzv. step aerobik.

Cvičení na míči – fitball
Toto cvičení je rovněž aerobní. Cvičí se na velkých gumových míčích. Vzhledem k tomu, že nezatěžuje klouby, využívá se i ve fyzioterapii. Navíc při tomto cvičení podpoříte správné držení těla. Nemyslete si – míč sice vypadá, že je to hračka pro děti, ale už samotné sezení na něm Vás nutí zapojit svalstvo.

Trampolínky
I když by se mohlo zdát, že jsou trampolínky nebezpečné, opak je pravdou. U cvičicích trampolínek je umístěno držadlo a skáče se pouze několik centimetrů nad jejich povrch. Cvičení na trampolínkách je inspirováno aerobikem. Podporuje činnost srdce, plic i lymfatické soustavy.

PortDeBras
I přesto, že je PortDeBras poměrně novým druhem cvičení, už teď se těší velké oblibě. Je to vlastně plynulá sestava cviků vycházejících z baletu. Skvělé je, že před začátkem cvičení není nutno mít pohybovou průpravu, cviky jsou jednoduché a zvládne je skutečně každý. Při cvičení zapojujete hluboké svaly a podporujete správné držení těla. Výsledkem je zdravý, krásný a plynulý pohyb.

Jóga
Jóga poskytuje psychickou i fyzickou úlevu. Při jejím cvičení se soustředíte hlavně na správné dýchání, které je naprostým základem. Již po první hodině ucítíte příjemné protažení celého těla. Jóga není nijak fyzicky náročná – zapomeňte na obrázky jogínů s „jednou nohou za krkem a druhou za zády“. Lekce pro veřejnost jsou sestaveny tak, aby je zvládl opravdu každý.

Břišní tance
Břišní tance jsou vyhledávány hlavně ženami. Říká se, že břišní tance mají své kouzlo a jen žena je ta, která je schopna jim takové kouzlo propůjčit. Toto cvičení je vhodné pro všechny ženy – bez rozdílu věku či tělesných proporcí. Možná naopak platí, že pokud máte „pravé ženské tvary“, je tanec o to lepší. Tento druh pohybu má mnoho příznivých vlivů na naše tělo, ať už je to získání pružnosti, korekce držení těla anebo posílení svalů pánevního dna – to může pomoci ženám i při porodu, proto jsou břišní tance vhodné i pro nastávající maminky. Rovněž se jimi dají zmírnit i menstruační bolesti a odbourat stres.

Zde jsme si představili pouze pár druhů cvičení, které se ale těší velké oblibě. Samozřejmě si lze vybrat i jiné cvičení, záleží pouze na tom, co Vás bude bavit. Ze začátku je dobré vyzkoušet více druhů cvičení, abyste zjistili, které je opravdu to „nej“. Pamatujte, že zpočátku cvičení půjde těžko. Zato rychlost úbytku na váze bude nejdříve vyšší, pak se bude postupně snižovat. Hlavně vytrvejte, cvičení je o velké kázni a vůli.

Závěrem je nutné říct, že úprava jídelníčku a pravidelný pohyb jdou na cestě za lepší postavou ruku v ruce. Nemůžete jíst nezdravě, hýbat se a doufat, že zhubnete. Pravidelným cvičením, třeba i půlhodinou denně a zlepšením stravovacích návyků jistě dosáhnete výsledků. Pozor – je dobré ještě před začátkem hubnutí zajít za svým lékařem a své záměry s ním konzultovat. Je možné, že některé druhy cvičení pro Vás nebudou vhodné. Ale nebojte se, každý má možnost najít si cvičení přesně pro něj. V každém fitness je nabídka osobních trenérů, kteří s Vámi mohou začít a Vy pak budete moct pokračovat sami. Důležité je vytrvat a hlavně nečekat, že výsledky se dostaví samy. Cesta za lepší postavou je sice dlouhá a nelehká, ale výsledek stojí za to!

V kategorii: Jak na to Tags: , , , , , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.