Jak začít s binárním obchodováním opcí

Pokud se zajímáte o možnost vydělávat obchodováním binárních opcí, je třeba začít tím správným způsobem, abyste si nepřipravili zbytečná zklamání.

Statistiky říkají, že většina obchodníků na burze neuspěje, bývá to kolem osmdesáti procent v závislosti na finančním nástroji. Z velké míry je to jistě dáno tím, že podcení přípravy a rychle přijdou o peníze.

Prvním krokem při obchodování binárních opcí by však mělo být trénování na testovacím účtu. Ten představuje seznamovací a testovací prostředí. V první řadě si můžete obchodování vyzkoušet s virtuálními penězi, abyste viděli, jestli vás baví a jestli je to něco, čemu byste se chtěli v budoucnu věnovat.

Pokud se rozhodnete pokračovat, tak demo účet využijete v řadě druhé pro vývoj a testování obchodní strategie, která je základem pro dlouhodobý úspěch. Přitom platí pravidlo, že pokud nedokážete dosahovat zisků na demu, na reálném účtu se skutečnými penězi to také nepůjde.

Z toho je zřejmé, že nemá smysl se pouštět do obchodování s vlastními penězi, dokud jsme se v testech nedopracovali k ziskové strategii. A je to právě toto pravidlo, které bývá nejčastěji porušování, ať už z netrpělivosti nebo z neuvědomění si všech souvislostí burzovního obchodování.

Zároveň platí, že pokud chceme obchodní strategii získat jinak než vlastními silami, je třeba obrovské opatrnosti, protože internet je plný nabídek na systémy, které peníze nevydělávají. Jejich autoři naslibují velké zisky, ale realita je pak opačná.

To má za následek velké množství zklamaných začátečníků, kteří se pak obracejí na úřad s žádostmi o pomoc. V některých evropských zemích, jako jsou Francie nebo Belgie, jich bylo tolik, že se regulační úřady rozhodly zakázat reklamu či dokonce přímo obchodování s vybranými investičním nástroji.

To samo o sobě nejlépe vypovídá o tom, jaké nebezpečí hrozí, pokud místo vlastního vývoje strategie začneme hledat v prostředí anonymního internetu. Maximální opatrnost je skutečně na místě.

Když tento článek shrneme, tak jako nejbezpečnější cesta pro začátky s binárními opcemi je testování a vývoj vlastní strategie na cvičném účtu. Při tom je třeba se držet pravidla, že vlastní peníze nemá smysl investovat, dokud jsme si neověřili s virtuálními penězi, že skutečně dokážeme kapitál zhodnocovat.

Tímto přístupem se dá vyhnout zbytečným zklamáním a ztrátám, přičemž od začátku budeme na investiční obchodování pohlížet v reálném kontextu.

V kategorii: Finance, Jak na to

Mohlo by Vás zajímat:

Znáte tzv. modrý čaj? Znáte tzv. modrý čaj?
Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou
Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz
Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.