Jak využívat řízení rizik při obchodování na kapitálových trzích

Obchodování na kapitálových trzích je obchodní činnost. Vaším cílem by mělo být vytvoření „obchodního podniku“, kde výnosy převýší vaše náklady a vaše rizika jsou v souladu s očekáváními. Obecně platí, že vám trhy v závislosti na riziku, které jste ochotni podstoupit, přinesou buď finanční užitek nebo ztrátu. Čím větší riziko, tím větší je potenciální zhodnocení. Získání kontroly nad vašimi riziky se říká řízení rizik. Při obchodování byste u každé obchodní transakce měli očekávat zisk (nebo ztrátu), které jsou násobkem výše vašeho rizika. Před otestováním strategie s využitím skutečného kapitálu byste měli vytvořit plán řízení rizik, který je součástí vaší obchodní strategie.

Vytvoření obchodního plánu

Před tím, než postoupíte riziko se skutečným kapitálem, byste si měli vytvořit obchodní plán, který bude zahrnovat vaši toleranci vůči riziku. Nejprve byste měli stanovit výši kapitálu, který plánujete k obchodování s konkrétním produktem použít. Pro každý obchod realizovaný s využitím tohoto kapitálu byste si měli určit ztráty, které jste k dosažení vašich finančních cílů ochotni přijmout. Dobrým pravidlem je riskovat u každého obchodu méně než 3% vašeho kapitálu. Pokud tedy plánujete obchodovat s 1000 dolary, budete se snažit udržet svou ztrátu na zhruba 30 dolarech na obchodní transakci.

Tipspráva svěřenského fondu

Dalším krokem je určit, kolik peněz od každého obchodu průměrně očekáváte. Toto číslo by mělo být hybatelem strategie, kterou při vydělávání peněz hodláte použít. Pokud plánujete používat strategii, která vám vydělá více, než o kolik jste ochotni přijít, pak si musíte dovolit ztratit víc, než získáte. Například strategie následující trendy obecně vydělávají 33% z příležitosti. To znamená, že aby byla strategie zisková, musíte na každý riskovaný dolar vydělat dva dolary.

Pokud byste měli portfolio s 1 000 dolary, riskujete 30 dolarů a snažíte se získat 60 dolarů. Pokud byste měli 9 obchodů, mohli byste získat 60 dolarů (třikrát) a přijít o 30 dolarů (šestkrát), což vám umožní obchodovat bez zisku a ztráty (s výjimkou provizí a spekulací). Pokud budete chtít vydělat peníze, budete muset buď získat více než 33% z příležitosti nebo na obchodní transakci vydělat větší částku. Pokud rozdělíte vydělanou částku částkou, o kterou přijdete, dostanete to, čemu se říká poměr zisku vůči riziku ($60/$30=2).

Zastavení ztráty

Každá vaše obchodní transakce by měla mít hladinu pro zastavení ztráty, při které obchod ukončíte. Část obchodování připouští určitou ztrátu a přechod na další obchod. Úrovně pro zastavení ztráty si můžete nastavit na platformě IFOREX. Nezapomeňte, že cílem je vydělat peníze pomocí strategie. Většina strategií počítá se ztrátami jako se součástí obchodování. Vyhněte se „sňatku“ s obchodem, kdy přijdete o více peněz, než jste původně plánovali.

Shrnutí

Řízení rizik je součástí obchodování na kapitálových trzích. Pomocí vašich kritérii pro rizika můžete definovat vaši obchodní strategii a jsou důležitou součástí „podnikání“ v obchodování. Je nutné pochopit, že při obchodování přijdete o peníze a ztráty by vás neměly frustrovat. Než začnete obchodovat se skutečným kapitálem, vypracujte si obchodní plán a otestujte ho s využitím demo účtu.

V kategorii: Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G
Cesta osobního i profesního růstu Cesta osobního i profesního růstu
Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy? Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy?
Levná dovolená v Bulharsku Levná dovolená v Bulharsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.