Čím uděláte pejskovi největší radost?

Pejsek stejně jako jiný živý tvor potřebuje ke svému spokojenému životu štěstí a radost. Když není pejsek šťastný a spokojený, upadá do depresí a stresu, což je pro psa jako takového velmi nebezpečné. Dělejte tedy pejskovi stále radost, protože přece on ji dělá vám. Samozřejmě nemusíte mu vždy kupovat nějakou hračku nebo pamlsky, mnohdy stačí s ním jít na procházku či ho za něco pochválit. Psi jsou velmi, velmi vnímavá stvoření a dokážou vycítit, jestli se chovali dobře nebo špatně. Abyste věděli, jak pejskovi udělat radost, přinášíme vám několik tipů.

Jděte s ním na procházku a nezapomeňte na pamlskovník

Největší radost pejskovi udělá to, když ho vezmete na procházku. Procházky pejsci milují, mohou se rozběhnout, mohou se nadýchat čerstvého vzduchu. Každý majitel by měl mít neustále na paměti, že na každou procházku je třeba vzít pamlskovník s velkým množstvím pamlsků. Přece jen se může stát, že pejskovi se povede nějaký kousek nebo že zachová klid, když kolem projde jiný, cizí pes, jenž by ho mohl vyvést z rovnováhy. V takových chvílích je třeba pejska odměnit, a to pamlskem, který vždy bude sídlit v majitelově pamlskovníku, jenž je velmi praktický a dává se přes rameno.

Kupte mu novou hračku, třeba kostičku

Nic neudělá pejskovi takovou radost, jako nová hračka! I když se často stává, že pejsek svou novou hračku poměrně rychle zlikviduje, stejně z ní má radost a pánovi bude nadmíru vděčný. Mezi nejatraktivnější hračky patří kostičky se jménem pejska, dále také gumové hračky na kousání nebo podobné hračičky. V podstatně pejsci mají rád všechno, s čím si mohou hrát.

Nový pelíšek není na škodu

I psi mají své dny a je nutné to akceptovat. Sice psi nejčastěji spí se svým majitelem, ovšem stává se, že mají své dny, během kterých jsou na svého majitele naštvaní a nechtějí s ním mít co do činění. A přesně v takových chvílích potřebují pelíšek, který však nevydrží věky. Někdy je třeba ho vyměnit a udělat tak pejskovi radost.

Vše najdete na eshopu iridog.cz, který se specializuje na chovatelské potřeby na psy i kočky.

V kategorii: Domácnost Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak připravit pejska na silvestrovský ohňostroj Jak připravit pejska na silvestrovský ohňostroj

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.