Jak připravit pejska na silvestrovský ohňostroj

pes na silvestra

Každé malé dítě ví, že psí sluch je mnohonásobně citlivější, než ten lidský. Co nám přijde jako pšouknutí, mohou brát jako bouřku. Příliš hlasité zvuky jim dokonce způsobují intenzivní bolest a právě takových zvuků je na Silvestra plno. K tomu přidejte jasná světla a pejsek se může zaběhnout i celé kilometry daleko. Zmatený a vystresovaný potom jen těžko najde cestu zpátky.

V každém psím útulku vám potvrdí, že právě na Silvestra se zaběhne nejvíce psů. Čtěte dál a dozvíte se, jak takovému útěku zabránit.

V žádném případě nenechte svého pejska celý den proválet doma u krbu. Měl by potom v noci až příliš energie a to by bylo jen na školu. Hned ráno proto popadněte vodítko a jděte se spolu pořádně proběhnout. Nejlepší bude, když zvolíte trasu co nejdále od lidí. Nechcete přeci, aby vám nějaký nedočkavec hodil dělobuch přímo pod nohy. Taková rána nejen, že pejska k smrti vyděsí, ale může mu nadobro poškodit sluch. U některých jedinců může dokonce způsobit epileptický záchvat.

Úplně nejlepší možností je odjet někam na samotu, kde maximálně tak bučí zmrzlé krávy. Tuto možnost si ale může dovolit jen málokdo a kvůli psovi si těžko koupíte chatu v pustině. Bohatě postačí, když doma zatáhnete závěsy, dáte pejskovi pelíšek na klidné místo (třeba do koupelny), obdarujete ho trochou pamlsků a pustíte nahlas rádio. Jestliže neplánujete bujarou oslavu, tak si můžete s pejskem zalézt pod peřinu, uklidňovat ho a nebudete s ním mít žádný problém.

Někteří lidé zkouší na svém psovi metodu „Těžko na cvičišti, lehce na bojišti“, která tkví v tom, že mu pouštějí nahrávky výbuchů a střelby, aby se potom nebál. K tomu mu dávají pamlsky a všemožně ho uklidňují. Takovou metodu ale nedoporučujeme. Abyste pejska adekvátně připravili na silvestrovský ohňostroj, tak byste mu museli pouštět výbuchy opravdu nahlas a pro dosažení adekvátních výsledků i dlouhodobě. Navíc některé petardy otřesou celým domem a takovou ránu z reproduktorů zkrátka nedostanete. Jediné, čeho docílíte, budou naštvaní sousedi a pejsek vyděšený ještě před Silvestrem.

Pro zmírnění stresu můžete také použít odpařovače psích feromonů, které se dávají do zásuvky dva týdny před Silvestrem a navodí u psa dobrou náladu. Veterinář vám určitě nějaký poradí. Další možností jsou psí sedativa. Jestliže už ale chcete do svého miláčka cpát léky, tak určitě jen ty od veterináře. Těmi lidskými byste ho spíše otrávili.

Pozor si ale musíte dávat i s léky od veterináře. Poměrně často se totiž stává, že zvíře usne na dlaždičkách, nebo na jiném studeném povrchu, a nachladí se. Ve výsledku tak sice pejsek celého Silvestra v klidu prospí, ale zdravotní problémy mu zůstanou ještě celé týdny. 

Zdeněk Kolbuch

V kategorii: Jak na to Tags: , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Čím uděláte pejskovi největší radost? Čím uděláte pejskovi největší radost?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 1848 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.