10 tipů pro váš spokojený vztah

Harmonický a spokojený vztah je tím nejlepším, co vás může potkat a také tím, po čem asi každý z nás touží. Výhrou je, pokud i po několikaletém vztahu máte vedle sebe stále někoho, s kým se cítíte být šťastná, spokojená a zamilovaná. Ovšem nikdy není lehké a snadné si harmonický a spokojený vztah dlouhodobě udržet a je nutné na něm neustále pracovat. Spousta lidí se domnívá, že ke štěstí postačí si pouze najít správného partnera a poté že už mohou veškeré další snahy a aktivity opustit. Ovšem toto tvrzení je zcela mylné, vztah vyžaduje neustálou péči a naši pozornost. Je důležité si vždy najít čas na to, abychom trávili určité chvíle pouze sami dva. Jaký je tedy recept na šťastný a harmonický vztah? Zde je několik rad, kterými bychom se měli řídit.

  1. 1.    Buďte trpěliví

Naprostá většina mužů velmi ráda pomůže ženě v domácnosti. Ovšem nesmíme na manžela vychrlit požadavky, jakmile se vrátí z práce domů. To se zcela jistě setkáme s odmítavou odpovědí a nepochopením. Přijde-li muž po práci domů, většinou je unavený, hladový apod., proto nemůžeme po něm ihned žádat, aby např. zařídil nákup, vyluxoval apod. To by se jistě nelíbilo ani vám. Dejte proto manželovi čas k běžným potřebám, aby se převlékl, připravte večeři a nechte ho chvíli relaxovat. Teprve pak žádejte o pomoc, pokud ji potřebujete. Uvidíte, že poté se setkáte s kladnou reakcí.

  1. 2.    Při oblékání volte červené barvy

Může vám to připadat zvláštní, ale spousta průzkumů ukázala, že právě červená barva podněcuje a vyvolává pocit romantičnosti a zamilovanosti. Proto alespoň občas zvolte triko, halenku, nebo jinou část oděvu v červené barvě. Můžete experimentovat také se spodním prádlem, pyžamem či noční košilí v červené.

  1. 3.    Neodepírejte partnerovi jeho přátele

Pokud má váš partner spoustu známých a kamarádů, se kterými jde rád občas na ryby, zahrát si fotbal, do hospody na pivo a podobně, rozhodně mu je nezakazujte, přestože se vám to nemusí líbit. Částečně se to dá samozřejmě pochopit, ale přátelé a kamarádi zcela jistě k životu patří a odpírat je partnerovi vašemu vztahu jistě neprospěje.

  1. 4.    Rádi naslouchejte

Mnoho z nás se mylně domnívá, že muži se neradi svěřují.  Toto tvrzení není pravdivé, mají-li muži dobrou náladu a chuť komunikovat, bývají často velice sdílní. Spousta žen se domnívá, že tomu tak není, nebo to neví, svému partnerovi málo nebo vůbec nenaslouchají a poté pochopitelně ani netuší, co se v jeho životě děje. Ovšem i muži, stejně jako ženy, jsou lidské bytosti a hledají porozumění. Nedomnívejte se tedy, že muži jsou tu pouze od toho, aby nám naslouchali. Zajímejte se o svého partnera, jeho starosti a radosti, o to co ho trápí, případně potěší a jak se mají jeho přátelé. Bude se pak po vašem boku cítit dobře a váš vztah bude lépe fungovat.

  1. 5.    Uchovejte si tajemství

Stejně tak jako to platí u vašich kamarádek, musíte toto dodržovat rovněž u svého partnera. Svěří-li se vám s tajemstvím, zachovejte mlčení a nikomu dalšímu o něm neříkejte. Ani při posezení u skleničky s vaší nejlepší kamarádkou. Zákon schválnosti funguje a nikdy nemůžete vědět, kdy se vám sdělená informace dostane zpět k vašemu muži. Vám by se to na jeho místě jistě také nezamlouvalo a necítili byste se dobře.

  1. 6.    Dodržujte kompromis

V každém vztahu je kompromis velmi důležitý a musíme ho být schopni dodržovat, chceme-li žít v harmonickém svazku. Ve vašem vztahu si musíte být rovni, ani jeden z vás se nesmí cítit nadřazený nebo naopak méněcenný.

  1. 7.     Buďte upřímní

Upřímnost je dalším velice důležitým prvkem ve vztahu a je potřeba na to nezapomínat, nebo ji podceňovat. Váš partner nemůže vždy sám vycítit, co si právě myslíte, je potřeba vždy narovinu říct, co máte na mysli. Nevysílejte pouze signály, ale buďte sdílní a upřímní.

  1. 8.    Nepodceňujte hádky

Ani spokojený, harmonický a šťastný vztah se neobejde bez občasných hádek a i ty hrají velmi důležitou roli. Konfliktům se nikdo z nás bohužel zcela nevyhne, ale i při hádkách bychom měli dodržovat určitá pravidla. Vždy si předem dobře promyslete, co vyslovíte, neboť už to nikdy nelze vzít zpět.

  1. 9.    Partnerův prostor

Jistě má i váš partner doma určité místo, které je pouze jeho vlastní a kde se rád věnuje svým zálibám, koníčkům a zájmům a cítí se tam dobře. Proto i když se budete snažit mít celou domácnost naklizenou a nablýskanou, nechejte partnerovi jeho prostor a oblíbený kout a nesnažte se jej také uklízet podle sebe.

  1. 10.  Pocit svobody

Každý z nás musí mít v životě určitý pocit svobody a platí to tedy i pro vašeho muže nebo manžela. Přestože jste partneři, i on má občas potřebu popovídat si s kamarády, zajít si s nimi na pivo a odreagovat se. Tento čas můžete také využít k vlastním koníčkům a zájmům, případně k posezení s kamarádkami apod. Tolerance a respektování svobody váš vztah upevní.

V kategorii: Rodina, Vztahy Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.