Znáte Kámasútru?

Kdo dneska shání Kámasútru, pak ta činí za příčinou vyhledat spíše zajímavosti z oblasti sexuálních praktik a velká poptávka je zejména po obrázkových knihách, které neprávem nesou název „Kámasútra“. To jsou ale knihy naprosto nepodobající se té původní, slavné knize, která vznikla před mnoha a mnoha lety. Je to až k nevíře, že Kámasútra existuje asi šestnáct století, lidstvo obecně zná její název, ale co je uvnitř, naopak většina ani netuší. Malebné obrázky, nebo dokonce fotografie sexuálních poloh nejsou to hlavní.

Naopak je Kámasútra knihou  plnou moudrosti, nejen o sexu, ale vůbec vztazích a splečném životě muže a ženy. Pochází z Indie, kde vznikla mezi čtvrtým a šestým stoletím našeho letopočtu a autorem je prý mnich Mallanága Vástjájana, ale tento údaj není nějak zvlášť podložený. Dokonce se někteří historikové domnívají, že autorů oné slavné knihy bylo více. Ať už je to jak chce, kniha byla přeložena do mnoha jazyků, včetně toho našeho a z českých autorů její překlad provedl Vladimír Miltner. A co vlastně název znamená? Dnes je sice tak trochu neprávem označován za synonymum pro sexuální praktiky, ale ve skutečnosti název vznikl z dvou staro indických slov a to „káma“, v překladu rozkoš, láska, a druhé sútra, to zas znamená kniha, učebnice, či příručka. Obecně se tak dá název přeložit jako nauka o lásce, či kniha rozkoše (tak je vůbec nejčastěji zmiňován její překlad).

Její vznik je tedy datován zhruba do pátého století našeho letopočtu a autor, či autoři čerpali také z jiných, již předem napsaných příruček. Kniha měla být původně určena pouze pro bohaté obyvatelstvo, lidi žijící ve vyšší společnosti a měla být pro ně příručkou pro uvedené do milostného života se vším všudy. Tedy nejen sex, ale i běžné praktiky z milostného života, třeba o polibcích, objímání, ale i tom, jak se starat o domácnost a žití muže se ženou pospolu a v harmonii. Je tedy spíše takovou příručkou, encyklopedií, než erotickou pomůckou.

Kniha totiž obsahuje dokonce i druhy manželek, jaké jsou typy manželek a co také má správná manželka umět i znát, jak se má chovat a o co se má zajímat i starat. Je tam zmíněn i celkový pohled na společnost, a nechybí ani návody a přesný popis, jak má správně člověk pečovat o svoje tělo. V obsahu nalezneme i texty pojednávající o smyslu života a také, jak pečovat o domácnost, ale i celý dům. Protože to je základ dobrých vztahů a podle toho se pozná správná hospodyňka – jak pečuje o domácnost, pak pečuje o muže a společnou lásku.

Následuje oddíl, který má mnoho lidí v oblibě, a kde nejčastěji listují a to sexuální praktiky. Obsahuje asi osmdesát poloh, které jsou popsány a nechybí ani důležité předehry, s tím notně související polibky, také objímání, hlazení a vše, co se sexuálním životem, milostnými hrátkami souvisí. Nesmí chybět ani popisky i vzdychání a dokonce, pro někoho zajímavost – rozdělení jak mužů, tak dokonce i žen podle velikosti pohlaví.

Dalším oddílem knihy jsou panny. Tedy o dívkách, určené pro zásnuby a vdavky. Jak s nimi správně zacházet, jak mají probíhat námluvy, ale i sňatek. Vše je to popsáno encyklopedicky a velkou součástí této části je také manželství. Nechybí přesná popis druhů manželek, také jak se v manželství správně chovat a případně rozdělaní úkolů a činnost v manželství s několika ženami. Ano, i mnohoženství ej zde bráno jako běžná součást života a tak i milostného života.

Své slovo mají v knize věnováno i konkubíny. Jenže konkubína tehdejší doby byla zcela něco jiného, než dnešní běžné prostitutky. Jednalo se o luxusní společnice, které měly z tehdejších žen jedno z nejlepších vzdělání. Tehdy se na ně pohlíželo jako na opravdu dokonalé a krásné i vzdělané ženy. byly to společnice a v doprovodu takové ženy byl muž považován za velice vysoce postaveného. Konkubíny měly speciální výchovu i vzdělání a musely se umět chovat. Perfektně zvládaly učení i šedesáti druhů umění a podmínkou bylo, aby každá uměla vyšívat, byla hudebně nadaná a uměla tančit klasické tance. Bylo dokonce vyžadováno, aby ve společnosti hrála na nějaký hudební nástroj.

Závěr knihy patří výrobě i účinkům afrodiziak a třeba tipům na zvětšení pánského přirození. Některé lidi se pousmějí nad popisováním o různých druhách zasouvání penisu.

V kategorii: Volný čas, Vztahy

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence
ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ
Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.