Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark

Máte už dost nákupů a obchodních center, které během předvánočního času praskají ve švech? Vyrazte na víkend do malebného prostředí Českého krasu, kde můžete rozjímat v zimní přírodě i zažít adventní atmosféru při poslechu klasické České mše vánoční na Karlštejně nebo se zúčastnit příjezdu krále Přemysla Otakara II. s družinou na Křivoklát. Na Křivoklát navíc dojedete pohodlně přímo z Prahy historickým vlakem.

Česká mše vánoční v podání Slavoše z Berouna

Tradiční výlet na Karlštejn si během třetí adventní neděle můžete zpestřit poslechem České mše vánoční Jana Jakuba Ryby, kterou předvede Smíšený pěvecký sbor Slavoš z Berouna v Rytířském sále Císařského paláce. Vstupenky lze rezervovat online přes stránky státního hradu. Hrát se bude od 17 a 19 hodin. Kromě koncertu můžete navštívit i samotný hrad, až do Vánoc bude otevřený od pátku do neděle vždy od 10 do 15 hodin. Pro zájemce bude také možnost zúčastnit se klasické mše svaté, a to 1. prosince od 14 hodin. Ale dost rozjímání, Český kras nabízí i překrásnou zimní přírodu.

Krásná příroda Českého krasu

Procházku můžete zahájit téměř na jakékoli železniční stanici ve směru Praha – Beroun nebo můžete vyrazit podél Berounky přímo z hotelu Mlýn Karlštejn, který nabízí romantické, ale i wellness pobytové balíčky. Krásná je procházka k vyhlídce na lom Velká Amerika, ale není od věci si prohlédnout okolí obce Mořinka, kde probíhalo natáčení filmu Bobule nebo dojít ke kamennému křeslu sochaře Zdeňka Ruffera, ústředního motivu klipů Tomáše Kluse k písničce „Přeju Ti“ a skupiny Kryštof „Zůstaň tu se mnou“. V Českém krasu je však kromě Karlštejna ještě další z oblíbených českých hradů, Křivoklát.

Na Křivoklát můžete i dobovým vlakem

ubytování v hotelu Karlštejn to budete mít blízko i k němu, kde se bude během druhého a třetího adventního víkendu konat dokonce Královský advent doplněný o královskou audienci nebo dobový jarmark. Během třetího adventního víkendu budou dokonce z Prahy vypravovány historické vlaky tažené parní lokomotivou, což potěší hlavně milovníky vlaků a děti. Ty jistě ocení i bohatý program, kde nebudou chybět komedianti, kejklíři, ale i šermíři, kteří předvedou svá vystoupení. Sobotní program navíc oživí ohňová show, která se bude konat vždy od 17 hodin.

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.