Česká kuchyně v Thajsku

Rádi ochutnáte thajskou kuchyni? Budete-li v této zemi, máte samozřejmě příležitost na každém kroku. Co když jste ale v Thajsku už dlouhou dobu a stýská se vám po Čechách i po českých podnicích? Přibližte si svou zemi restaurací vedenou Čechem. Ano, tyto dvě země jsou od sebe sice vzdálené tisíce kilometrů a mohlo by se zdát, že zde nic českého nenajdete, ale není tomu tak…

Česká kuchyně v Thajsku

Pokusů o zavedení české kuchyně v Thajsku bylo více, ale většina jich bohužel ztroskotala. Pojďme si přiblížit alespoň nějaké české podniky, které tu dříve fungovaly.

Česká restaurace, konkrétně „Restaurace pana Koníčka“ byla provozována na ostrově Ko Samet v provincii Ryong. Restaurace nebyla příliš velká a později zanikla.

Dalším pokusem o český pohostinský podnik byl v letovisku Pattaya. Zařízení se jmenovalo Bohemian Café a provozoval ho chasník Mike Pilch. Restaurace standardně nabízela thajská jídla, ale jídelníček byl právě doplněn i českými specialitami. Zkrátka…Kde jinde jste si mohli dát v Thajsku kynutý knedlík než právě v Bohemian Café. Kromě pohoštění tu také byla možnost ubytovaní se ve zdejším hostelu. Od roku 2002 bohužel tento podnik neexistuje.

Na ostrově Pattaya byl ještě slovenský podnik jménem Slovan. Vlastnil ho kuchař Braňo a mohli jste si tu dát výbornou svíčkovou a samozřejmě i další tradiční česká a slovenská jídla.

A jaké české podniky tedy fungují v Thajsku dodnes? Na ostrově Pattaya najdete malý bar s názvem Dark Knight. Provozovatel je z Prahy a svůj podnik má přímo v plážové ulici. Zmůže-li vás procházka u moře, zajděte se sem osvěžit pivem.

Podnik se slovenský personálem najdete na pláži Lamai. Jmenuje se Pressburg´s Travel a nachází se na ostrově Ko Samui. Jde o internetovou kavárnu a cestovní agenturu.. Je tu příjemné prostředí.

Dříve byste tu také našli motorkářský pub One Way. Byl na ostrov Ko Samui. Provozoval ho slovenský majitel. Ovšem pub roku 2009 prodal. Na stejném ostrově najdete rezidenci Royal Cottage Residence, která má českého majitele i český management.

Thajská kuchyně v Česku

Chcete-li ochutnat thajskou kuchyni a nemáte zrovna cestu do této země, nevadí. V České republice je dost restaurací, které nabízejí thajské speciality.

Čím se tato kuchyně vyznačuje? Jde především o rovnováhu chutí – pálivé, slané, kyselé i sladké. Thajci si také potrpí na koření, které musí být vždy ve správné harmonii. Připravte se na to, že jídla jsou poměrně dost kořeněná a ostrá. Součástí jídla je vždy polévka a rýže Khao, která je velmi kvalitní a chutná. V thajské kuchyni se setkáte s různými omáčkami a dresinky, které vám budou podávány v malých mističkách. Chcete-li ochutnat thajskou delikatesu, objednejte si pálivý salát – som tam, který je z nedozrálé papáji.

V kategorii: Cestování, Zajímavosti Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak se v Thajsku bydlí? Jak se v Thajsku bydlí?
Thajské ostrovy Thajské ostrovy
Co vědět před cestou do Thajska? Co vědět před cestou do Thajska?
Pattaya: Perla mezi thajskými městy Pattaya: Perla mezi thajskými městy

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.