Co vědět před cestou do Thajska?

Thajsko je netradiční země, která se v mnohém odlišuje od západního světa. Proto je nutné před cestou znát určité informace. Jen tak budete moci prožít svou dovolenou naplno bez toho, aby vám ji pokazila neznalost něčeho důležitého.

Ideální doba na dovolenou v Thajsku

Chystáte-li se navštívit Thajsko, bude ideální dobou pro vaší cestu období od listopadu do února. V této době je v Thajsku kolem 30oC.

Rozhodnete-li se navštívit zemi v létě, čekají tu na vás vysoké teploty kolem 40 oC. V této době tu je také vysoká vlhkost vzduchu, na kterou Evropané nejsou zvyklí a nemusejí ji dobře snášet. Od června do října tu zase několikrát denně prší, což vám rovněž může znepříjemnit vaší dovolenou.

Vstupní formality

Cestujete-li do Thajska, potřebujete vízum. Bude vám uděleno takové, které platí max. 60 nebo 90 dní. Zažádat o něj můžete na jakémkoliv konzulátu Thajska. U nás ho dostanete u zastupitelského úřadu Thajska. Vízum vám bude vystavěno pouze za předpokladu, že předložíte platná cestovní pas, který musí platit ještě nejméně šest měsíců po návratu ze země.

Očkování a nemoci

Cesta do Thajska nevyžaduje žádná speciální očkování, alespoň ne v případě, že jedete do turistických center se zájezdem. Vydáváte-li se do země na vlastní pěst, je vhodné mít očkování proti žloutence, tyfusu či tetanu.

V Thajsku je jen malá pravděpodobnost, že byste se setkali s nějakými neobvyklými nemocemi. Nejčastěji tu turisté onemocní nachlazením či angínou. Tyto nemoci jsou časté kvůli přechodům z teplého počasí do budov s klimatizací.

Bojíte se malárie? Pokud nebudete podnikat výlety do pralesů v období po skončení dešťů, je riziko nákazy minimální.

Měna a ceny zboží

V Thajsku se platí thajskými báhty, při čemž 1 báht je 60 – 70 haléřů. Pro směnu se nejčastěji používají americké dolary. Ve větších městech bez problémů vyberete peníze z automatu. Oblíbenými platebními kartami jsou VISA a MasterCard.

Budete-li cestovat do Thajska, potěší vás velmi nízké ceny, které tady jsou. Klesají i ceny letenek, a proto už Thajsko není tak nedostupné jako v dřívější době. Nízké ceny tu mají i potraviny či jídla v restauracích. Na tržištích můžete smlouvat. V kamenných obchodech jsou pevné ceny.

Na ukázku si uveďme některé orientační ceny:

Porce jídla u pouličního stánku: 15 – 50 bahtů

Celodenní výlet lodí s obědem: 250 bahtů

Půjčení kola: 20 bahtů

Vstupné do chrámu: 10 – 30 bahtů

Jídlo v restauraci: 40 – 180 bathů

Rizika

Cestujete-li do turisticky vyhlášených míst, nemusíte se obávat žádného nebezpečí. Vláda se stará o bezpečnost turistů. Přesto si hlídejte peníze, doklady a další cennosti.

Dejte si pozor na držení drog. Thajsko proti nim bojuje tvrdě a pokud nějaké u sebe budete mít, hrozí vám zdejší vězení, a to dokonce i doživotní.

Thajsko je oblíbené také svou sexuální turistikou. Mě-li byste však vědět, že rizika nákazy pohlavně přenosných nemocí se stále zvětšují.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách
Nakupování a suvenýry z Malediv Nakupování a suvenýry z Malediv

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.