Pattaya: Perla mezi thajskými městy

Pattaya představuje město, které najdete na východním pobřeží Thajského zálivu, konkrétně v provincii Chon Buri. Nachází se cca 165 km od Bangkoku. Je to turisticky velmi atraktivní oblast, která má svým návštěvníkům co nabídnout. Pattaya v sobě snoubí ruch velkoměsta, ale zároveň je oblíbeným plážovým střediskem.

Co v Pattaya navštívit

V Pattaya se nebude nudit žádný turista, ať už si svou ideální dovolenou představuje jako sladké lenošení na pláži, honbu za významnými historickými památky či se chce pobavit v četných klubech, diskotékách a restauracích.

Pojďme si nyní některá zajímavá místa tohoto města představit:

Dovolená na pláži

V Pattaya je hned několik pláží. Nejoblíbenější je pláž pojmenovaná stejně jako město. Je dlouhá 4 km. Na severu je oddělená skalnatým mysem a na jihu končí přístavem.

Chcete-li trošku nočního dobrodružství, zamiřte na pěší zónu Walking Street. Zde se rozhodně nudit nebudete. Nachází se na jihu pláže. Na sever směřujte, máte-li naopak radši klid.

Další pláží je šestikilometrová Jomtien, na které je vybudována nová pěší zóna, a tak se z klidné pláže stává místo, do kterého směřuje čím dál více turistů.

Menší pláží (1 km) je Naklua nacházející se na severní straně Pattayského zálivu. Jde o zdejší nejčistější pláž.

Vydat se také můžete na některý ze zdejších ostrovů, např. Ko Krok, Ko Lan, Ko Sak či souostroví Ko Phai.

Památky a zajímavá místa

Khao Pattaya

Khao Pattaya je kopcem mající dva vrcholy. Odtud si prohlédnete panoráma města, Pattayský záliv, zdejší chrám, svatyni se sochou Ramy V. či stanici rozhlasové služby.

Wat Phra Yai

Ve Wat Phra Yai najdete největšího Budhu v jižním Thajsku. Kolem něho jsou ještě další menší sochy. V areálu je několik staveb v čínském stylu.

Suan Chaloemphrakiat

Suan Chaloemphrakiat neboli Fitness Park najdete na úpatí Pattaya Hill. Veřejnosti byl otevřen roku 1988 při příležitosti narozenin krále Bhumibhola. Můžete sem skutečně vyrazit za sportem, jak napovídá název parku, ale oblíbeným místem je i pro zdejší obyvatele či turisty, kteří si chtějí dopřát několik příjemných chvil mezi kvetoucími rostlinami.

Pattaya vodní park

Tento park najdete u pláže Jomtien. Je tu mnoho různých atrakcí, ať už pro děti či takové, které jsou více adrenalinové. Nad parkem je Pattayská věž, která dosahuje výšky 240 metrů. Odtud budete mít nádherný výhled na město.

Sloní vesnice

Ve městě jsou celkem dvě sloní vesnice. Tu větší najdete na Pornprapanimitr Rd. Můžete tu absolvovat projížďku na slonech a udělat si výlet do džungle.

V Pattaya však můžete navštívit mnohá další zajímavá místa. Uveďme si ještě alespoň tyto: Alangkarn divadlo, Ripley´s Believe it Or Not Museum, Muzeum lahví, Motokárová závodní dráha na Thepprasit Rd., Siriporn orchidejová farma, Phanaraks park…

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak se v Thajsku bydlí? Jak se v Thajsku bydlí?
Thajské ostrovy Thajské ostrovy
Co vědět před cestou do Thajska? Co vědět před cestou do Thajska?
Chrámy v Thajsku Chrámy v Thajsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.