Pod Černým lesem

Aquapark v Žamberku

Aquapark v Žamberku

Žamberk je město se 6 100 obyvateli, ležící v okrese Ústí nad Orlicí, který se nachází v Pardubickém kraji. V tomto městě je mimo jiných zajímavých lokalit také autocamping Pod Černým lesem, kam hodně turistů rádo jezdí, aby zde prožili hezkou dovolenou. Areál Pod Černým lesem v Žamberku byl navštíven i prázdninovým inspektorem televize Nova, který udělil tomuto autocampingu zlatou medaili, a proto je o něm tento článek. Nejdříve si ale přečtěte o historii Žamberku, určitě vás bude zajímat.

Nejstarší dochovaná zmínka o Žamberku je na listině, kterou v roce 1332 zbraslavský opat prodával lanškrounskou rychtu Tyčkovi ze Žamberka. Žamberk byl s největší pravděpodobností založen za vlády některého z králů Přemysla Otakara I, Václava I. a Přemysla Otakara II. Za jejich vlády byly založeny dále města, jako jsou např. Rychnov nad Kněžnou, Vamberk, Ústí nad Orlicí, Lanškroun nebo Letohrad. Kolem roku 1365 bylo město Žamberk rozděleno na litickou a žampašskou polovinu. Přesnější údaje o založení a postupném vývoji města Žamberk bohužel nevíme.

Přijet nebo přijít z centra města Žamberk k areálu Pod Černým lesem můžete po silnici 11 kolem Zámeckého rybníku. Při příjezdu k areálu můžete vidět pension, který k areálu patří, bowling, restauraci Babeta a poté již vchod do areálu. U této brány se nachází recepce autocampingu, kde si lze pronajmout chatu, koupit si mapu okolí atd. Za recepcí již je na obě strany rozlehlý areál, jehož obvod tvoří chatky (každá chatka má své číslo a 2 patra – dole 2 lůžka s malým stolečkem, nahoře pouze 2 lůžka) a zbytek, tedy střed, tvoří travnatý prostor, na kterém lze zaparkovat se svými automobily, karavany, stany atd. Naproti recepce a brány se nachází i  na autocamping poměrně čistá umývárna se záchodem.

Jak již bylo řečeno, u areálu se nachází i bowling a restaurace Babeta, obě tyto služby si musíte ovšem zaplatit zvlášť, protože nejsou v ceně za ubytování. K tomuto areálu, areálu Pod Černým lesem, patří i minigolf, který si lze zaplatit na recepci, na které si také půjčíte všechno potřebné náčiní – golfové hole, míček a tabulku na zapisování skóre s tužkou. U areálu Pod Černým lesem se ale také nachází aquapark. Ten je vybaven nejrůznějšími atrakcemi pro děti i dospělé, mezi něž patří 3 tobogány (2 normální a 1 trochu prudší), malé skluzavky pro nejmenší, vířivka, masáže, bazének pro děti a plavecká část. Na souši se nachází několik automatů s jídlem i nápoji, prostor pro lehnutí si na trávu i na dřevěná vyvýšená plata, hřiště pro děti a mnoho dalšího. V létě je tento aquapark otevřen i v noci, kdy je hezky nasvícen, a proto budete jistě nadšeni, pokud toto místo, které osobně doporučuji, navštívíte.

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.