Ulcinj – tip na příjemnou dovolenou v Černé Hoře

Město ležící na samém jihu státu Černá Hora na hranicích s Albánií. Jedná se o přímořské město, které je často vyhledáváno pro letní dovolené. Město není nijak velké, obývá ho asi deset tisíc obyvatel, ale je zde turistům co nabídnout.  Ať už co se týče relaxace v podobě lázní, tak i historických památek.

Historie je pro toto město opravdu významná. S prostředím Ulcinj se dá dokonale spojovat i historická postava. Teda spíš osobnost literárního světa, a to Miguel de Cervantes i Saavedra, který je tvůrcem literární postavy Dona Quijota. V roce 16571 proběhla námořní bitva u Palantu, během které byl Miguel zajat a vězněn právě v Ulcinj. Miguel zde musel čekat, než za něj bude zaplaceno výkupné. Jedna z legend praví, že nikdy nebylo zaplaceno a autor byl prodán do otroctví.

Město leží v těsné blízkosti s hranicemi Albánie. Právě díky této poloze bylo město dost často ovlivňováno téměř pravidelnými boji právě s Albánci. Město proto v historii neoplývalo žádnou krásou a život zde byl docela těžký. Ani přímořské klima nezachránilo tuto krajinu. Na město najížděly skupiny nezvaných hostů, kteří zde nadělali pěknou neplechu a zase odtáhli pryč. Ulcinj byl často devastován a následně opravován, aby se v něm dalo alespoň přebývat. V jednom historickém období zde byl dokonce i pirátský přístav. Vše se ale během mnoha let změnilo a po původním zpustošeném místě byste dnes již jen těžko hledali nějaké památky. V současné době můžete ve městě prožít nádhernou dovolenou plnou relaxace, dobrého jídla a vína. Historické centrum je udržováno a turisté se sem jen hrnou.

Během posledních několika let se turismus rozvinul ještě více. Kromě Tivatu, Budvy, Baru je vyhledávaným letoviskem i Ulcinj. Město se nachází asi dvacet kilometrů od města Bar. Samotné město, jak již bylo napsáno, se nachází na jihu státu, v těsné blízkosti s hranicemi Albánie, a tím se stává nejjižnějším město. Turisté toto místo objevili a neustále se sem vrací. Nejen kvůli jeho divoké historii, ale také kvůli rozmanité a velmi půvabné krajině plné vinic a olivových hájů. Je to totiž něco odlišného, od ostatní krajiny Černé Hory, která je přeci jen hornatější. Historické centrum města láká milovníky staré kultury, přírody zase navozuje parádní pocit volnosti a přímořské klima všechno jen dokresluje.

Velika plaža je nejoblíbenější pláž, která se v okolí nachází. Bohužel pláž neleží přímo ve městě, je nutné se za ní vydat cestou, která je dlouhá asi pět kilometrů. Pokud jste do Černé Hory přijeli autem, není problém se na ni dostat. Jste-li nadšenci do pěší turistiky, dá se tam dostat i pěšky. Jistě sami oceníte její krásy a ani vzdálenost nebude problémem. Na pláži najdete všemožné vyžití, které již dnes turisti vyžadují, jako je nabídka relaxace, vodních sportů, ale i jiné atrakce pro děti i dospělé.

Pláž je písečná. Ale nemusíte se lekat. Jedná se o velmi jemný bílý písek, který je příjemný. Pojmenování Velika Plaža je opravdu trefné, protože sama pláž je velmi široká. Průměrně je to padesát metrů a dlouhá je neuvěřitelných deset kilometrů. Na pláži je teda dostatečný prostor pro všechny turisty. Podél pláže se nachází nespočetné množství barů, restaurací či bufetů s občerstvením. Dále zde najdete nabídky sportovního vžití a jiné zábavy. Je jisté, že všem takové velké veřejné pláže nevyhovují, proto se můžete vydat vlastní cestou a najít nějakou menší pláž, kde budete mít více soukromí.

Pláž je skvělá. Můžete na ní strávit celou dovolenou, beztoho, aniž byste se kamkoliv hnuli. Což by byla ovšem škoda. Město nabízí spoustu míst, kam se můžete vydat. Za návštěvu stojí alespoň místní pevnost, která Vás jistě nadchne. Dokonce mnozí tvrdí, že se jedná o nejkrásnější na celém Jadranu. Pozůstatky hradeb můžete pozorovat z výběžku, který se nachází mezi dvěma zátokami. Hradby jsou velmi specifické a netradiční. Jedna jejich část totiž pochází již z 5. století před naším letopočtem z doby, kdy Osmanská říše byla na svém vzestupu, část  časů slavného Benátského Dóžectví.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Ulcinj – pirátský přístav a město, kde seděl Cervantes Ulcinj – pirátský přístav a město, kde seděl Cervantes
Tivat – přístav, kde kotvila habsburská flotila Tivat – přístav, kde kotvila habsburská flotila
Sutomore – v srdci Barské riviéry Sutomore – v srdci Barské riviéry
Petrovac – jak vypadá kouzlo budvanské riviéry? Petrovac – jak vypadá kouzlo budvanské riviéry?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.