TOP 5 rekvalifikačních kurzů pro rok 2021

Rekvalifikační kurzy pomáhají udržovat rovnováhu zaměstnanosti státu. Jelikož byl loňský rok pro mnoho zaměstnání velmi nestabilní, až zničující, očekává se v roce 2021 nárůst zájmu o rekvalifikaci. Jaké rekvalifikační kurzy se stanou nejžádanějšími?

Nejžádanější rekvalifikační kurzy roku 2021

V minulých letech se oblibě těšily především manuálně zaměřené kurzy, které nabízely uplatnění především těm z nás, kteří se věnovali zaměstnání, jež nahradila automatizace a vývoj technologií. Jedním příkladem za všechny se může stát povolání švadleny, o které přestal být takový zájem, a tak se spousta šikovných švadlenek musela rekvalifikovat. Volba často padla na kurzy jako je kosmetička, kadeřnice, kuchař apod.

Trend doby se však mění, jelikož rok 2020 byl pro mnoho manuálních zaměstnání, malých a středních podniků přímo zničující. Větší stabilitě a jistotě se nyní těší profese v administrativě a moderní obory. Jaké rekvalifikační kurzy si tedy vybrat v letošním roce?

1/ Rekvalifikační kurz účetnictví

Obor účetnictví nabízí už několik let jistotu uplatnění na pracovním trhu. Mezi rekvalifikačními kurzy se jedná o stálici, kterou jen tak něco nezlomí. Dobré a šikovné účetní budou potřeba vždy, jelikož je využívají jak velké podniky, tak střední a malé firmy nebo živnostníci.

Mezi jeho další výhody patří, že jej mohou absolvovat i úplní začátečníci v oboru bez předchozí praxe. Navíc patří mezi nejrychleji absolvované rekvalifikace díky jeho nízké časové dotaci.

2/ Rekvalifikační kurz daňový specialista

Příbuzným oborem je také specializace v daňové problematice. Můžete se zaměřit pouze na obor daní nebo spojit více oblastí jako je třeba účetnictví podvojné, mzdové apod. Získáte přesah do různých oblastí, který ocení především menší a střední podnikatelé, kteří potřebují zaměstnávat méně lidí a vy se tak můžete stát tím pravým článkem do jejich pracovního týmu.

3/ Rekvalifikační kurz online marketingu

Na třetím místě se umístil rekvalifikační kurz online marketingu, který vás naučí vše od začátku až do konce tohoto zajímavého oboru. Pokud je vám blízká práce na počítači a máte kreativní nápady, může být online marketing skvělá volba pro vás. Jedná se o velmi rozmanitý obor, proto vás kurz naučí základy celého online světa a vy se pak můžete specializovat na určitou podoblast. Mezi ty nejčastější specializace patří: PPC reklama, copywriting, správa sociálních sítích nebo grafika a video.

4/ Rekvalifikační kurz IT specialista

Pro rekvalifikaci v IT oboru budete opět potřebovat kladný vztah k práci na PC. Předchozí zkušenosti nebo alespoň zájem o obor je v tomto případě vítaný, avšak ne nutný. Kurz IT specialisty je vhodný především pro muže, ale ani ženy už dávno nejsou žádnou výjimkou.

5/ Rekvalifikační kurz administrativy

Absolvovat také můžete rekvalifikaci v oblasti administrativy. Konkrétně se můžete realizovat jako sekretář/ka nebo asistent/ka. Naučí vás zde základy práce v administrativě, psaní všemi deseti na počítači, evidenci dat nebo vytrénujete své komunikační schopnosti. Asistentky se často stávají pravou i levou rukou nejrůznějších manažerů, vedoucích a ředitelů ve velkých firmách. O práci tedy nebudete mít nouzi.

Rekvalifikaci můžete absolvovat v jakémkoliv věku, nezáleží na tom, jestli vám je 20 nebo 50. Ani na předchozím vzdělání, praxi nebo zkušenostech nesejde. Rekvalifikační kurz se pro vás může stát novou šancí na práci i spokojený život.

V kategorii: Jak na to, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence
ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ
Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.