Matka jako ohrožený druh

Rodičovská dovolená není dovolená, ale pořádný zápřah. Kdo to někdy zažil nebo právě zažívá, moc dobře ví, jak je těžké být dokonalou mámou na plný úvazek. 24 hodin denně, 365 dní v roce, to už je pořádný nášup, který je nazýván a dehonestován slovem, jehož význam je zcela opačný.

Péče o dítě je obecně ve společnosti podceňovaná. Politici se handrkují, kolik mají matkám na rodičáku přidat a zda vůbec, a přes prsty se na uštvané matky s brečícími a usmrkanými dětmi dívají i lidi na úřadech, v obchodech, v tramvajích, metru či restauraci. Všude tam, kde je dětský pláč nevítaný, nežádoucí, prostě jaksi navíc. Stát si zoufá, že se rodí málo děti, ale společnost je k nim značně netolerantní.

Pomoc na zavolanou

Matka je dnes ohroženým druhem, kterému vychází vstříc a běží na pomoc jen pramálo institucí. Jednou z nich je agentura na hlídání dětí, která zasupluje rodiče kdykoliv a na jak dlouho je potřeba.  Matka si tak může v klidu dojít zařídit potřebné věci na úřady, zajít k lékaři nebo například ke kadeřnici. Hlídání funguje jednorázově, ale i dlouhodobě.

Každá rodina je jiná a má své specifické požadavky. Stejně tak je jiné každé dítě, které agentura na hlídání vnímá jako osobnost, která je plně respektována. Chůvy na hlídání dětí procházejí pečlivým výběrovým řízením, jehož součástí je úspěšně složení psychologických testů. Dbá se na kvalifikaci, odbornost, ale i na chuť a opravdový zájem chůvy o hlídání dětí jako poslání. Aby si spolu chůva a dětí sedly, nabízí agentura jeden den hlídání na zkoušku zdarma.

Individuální přístup

Ceny za hlídání dětí se odvíjejí od podmínek a činností, za kterých je služba poskytována. Jednorázové hlídání je ceněno na 190 korun za hodiny. Není žádným problémem smluvit hlídání i na víkend, noční službu nebo pohlídat dítě nemocné. Hlídat je možné i o svátcích, víkendech, nebo v hotelech a během firemních akcí.

Agentura rovněž umožňuje výběr soukromé chůvy, která vám bude k dispozici prakticky kdykoliv. Za individuální výběr chůvy do soukromých služeb rodiny se účtuje podle počtu objednaných hodin poplatek od 9.900,- Kč. Výhodou této služby je vybudování osobního vztahu mezi chůvou a dítětem, což každá matka ocení zejména v případech, kdy její nepřítomnost v domácnosti bude častějšího rázu. Může jít o případy, kdy se matka vrací do zaměstnání nebo je nemocná a řeší své zdravotní problémy.

V kategorii: Rodina

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.