Klaun Pennywise ne a ne zemřít

Vydejte se do kina na druhý díl nejúspěšnějšího a nejvýdělečnějšího hororu všech dob – To. Tříhodinový spektákl, jehož námět vyšel z pera nejlepšího moderního spisovatele hororů Stephena Kinga, dostál svému očekávání a jedná se skutečně o úctyhodnou podívanou plnou nejmodernějších počítačových triků a děsivých scén.

Plánované pokračování

Druhý díl filmu To však není jen plytké pokračování bez nápadu snažící se vytřískat každý dolar ze zájmu diváků. Už před tím, než se začal připravovat první díl, bylo jasné, že tvůrci sáhnou k formě dvoudílného vyprávění, protože i samotná kniha je natolik obsáhlá, že by se do jednoho sebedelšího filmu nevměstnala. Hlavně je také kniha sama rozdělena do dvou časových rovin, proto bylo takové rozdělení logické. Zatímco se tak v první části seznamujeme se sedmicí hrdinů, kteří ve věku jedenácti let bojují s děsivým klaunem Pennywisem, v druhém díle se s nimi setkáme o 27 let později, kdy už jsou dospělí a vedou úspěšný život a na hrůzyplné zážitky z dětství zapomněli. Když se ale všichni sejdou znovu v útrobách města Derry, kde se vše původně odehrálo, začnou všechny hrůzy nanovo a paměť se jim rázem obnoví. A protože si dali slib, že podruhé s klaunem určitě skoncují, jdou si za svým cílem hlava nehlava.

Děsivé tajemství města Derry

Fanoušky Stephena Kinga nepřekvapí fakt, že město Derry není skutečné a autor si ho celé vymyslel. Velkou inspirací mu však bylo skutečné město Bangor, které je hlavním městem státu Maine a ve kterém spisovatel dlouhá léta s rodinou žil. Dokonce si vypůjčil i motiv obrovské plastové sochy dřevorubce Paula Bunyana, která v jedné z důležitých scén ožije a vystraší jednoho z hlavních hrdinů. Každopádně Derry není samozřejmě jen tak ledajakým místem, to by v mysli Stephena Kinga ani nebylo možné, je celé obklopeno obrovskou zlou silou, která ovlivňuje každého obyvatele. V knize je však nakonec skoro celé zničeno obrovskou povodní, ve filmu na to už bohužel nebylo místo. Oba filmy nakonec nejdou po stopách knihy nijak důkladně a spousta důležitých scén ve snímcích chybí (nebo jsou jiné). Jedná se například o:

  • Lada: Nevyužitý potenciál obrovské vodní plochy, na kterou chodí všechny děti party z Klubu smolařů trávit čas. Na tomto místě se utváří a zpevňuje jejich přátelství, což bylo ve filmu značně zestručněno.
  • Strašidla: Strašáci, do kterých se To převtělilo, aby hlavní hrdiny vyděsilo, také změnili svou podobu. Tak jsme se místo mumie, obrovského ptáka a hýbající se fotky dočkali bezhlavého muže nebo obětí požáru.
  • Minulost města: Když Mike Hanlon pátrá po historii města a zjišťuje co nejvíc o neustále se vracejícím zlu, je v knize důkladně popsáno několik historických krveprolití, jež se ve městě udála. Jejich zrealizování by určitě přineslo více odpovědí a vizuálně by se jednalo o zajímavou podívanou.

Svět Stephena Kinga jako na dlani

Derry je však ve filmech vyobrazeno tak, jako bychom v něm skutečně byli. Každý fanoušek Stephena Kinga si musí užívat, že město, ve kterém se ve fantazii dlouho procházel, se mu zhmotňuje před očima. Pokud byste se však sami chtěli podívat na zoubek autorova světa a chtěli byste si pořídit některé z jeho knih, připravte se, že se bude jednat o finančně náročnou záležitost. Skoro stovka knih totiž nepřijde na malé peníze, naštěstí můžete využít nějaké půjčky. Rychlá půjčka bez registru poskytne peníze téměř okamžitě, pokud si přejete mít nějakou rezervu dlouhodobě, můžete vyzkoušet kontokorent, díky kterému budete mít peníze k dispozici ve chvíli, kdy budete čekat na výplatu.

V kategorii: Kultura

Mohlo by Vás zajímat:

Znáte tzv. modrý čaj? Znáte tzv. modrý čaj?
Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou
Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz
Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.