Halloween – Svátek plný magie a kreativity

Halloween, známý také jako All Hallows‘ Eve, je svátek slavený 31. října, předvečer Všech svatých. Jeho kořeny sahají tisíce let zpět do starověkého keltského svátku Samhain, který se slavil na konci sklizně a označoval začátek zimy. Keltské kmeny věřily, že na tento den se hranice mezi světem živých a mrtvých stírá, což umožňuje duchům návrat na zem.

V průběhu staletí byly do tradice Halloweenu začleněny různé křesťanské a pohanské prvky. V moderní době se Halloween slaví různými způsoby po celém světě, včetně kostýmových párty, vyřezávání dýní, sbírání sladkostí od domu k domu a mnoha dalších aktivit.

Historie a původ

Halloween má své kořeny v keltském svátku Samhain, kdy lidé věřili, že se hranice mezi světem živých a mrtvých stírají. Aby odháněli zlé duchy, zapalovali ohně a oblékali se do různých kostýmů, včetně čarodějnického kostýmu, který symbolizoval magii a mystiku.

Moderní oslavy a kostýmy

V dnešní době je Halloween příležitostí k zábavě, strašidelným příběhům a sdílení času s rodinou a přáteli. Ačkoli se svátek může lišit v závislosti na kultuře a zemi, jeho podstata zůstává stejná: oslava, památka na zesnulé a spojení s nadpřirozeným světem.

Halloween v různých kulturách

Zatímco v USA a Kanadě je Halloween známý „trick or treat“ tradicí, v jiných částech světa má svátek své jedinečné oslavy. V Mexiku se slaví „Día de los Muertos“, Den mrtvých, kde lidé vzdávají hold svým zesnulým příbuzným.

Závěr

Halloween je více než jen svátek duchů; je to také oslava kreativity, vychytávek a individuality. Ať už si vyberete pánský či dámský kostým, čarodějnický kostým, kostým kostlivce, nebo pirátský ,hlavní je bavit se a užívat si atmosféru tohoto magického dne.

 

V kategorii: Rodina, Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Znáte tzv. modrý čaj? Znáte tzv. modrý čaj?
Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou
Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz
Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.