3 jednoduché způsoby, jak si zpříjemnit den

Máte náladu pod psa a nečekáte, že se v dohledné době něco změní? Tak přestaňte čekat a staňte se pánem svého osudu. Vezměte život do vlastních rukou a udělejte radikální řez, který vám přinese velkou životní změnu. Že to nejde tak rychle? Nevadí, nemusíte hned lámat přes koleno vše, na co jste byli doposud zvyklí. Vyzkoušejte však alespoň některý z následujících tipů. Cesta ke spokojenějšímu a šťastnějšímu životu je někdy velmi snadná. Stačí jen…

 

1. Vypněte na celý den telefon

Máte ho neustále v ruce, i když na něm zrovna nepotřebujete nic dělat. Scrollujete nahoru, a zase dolů, bolí vás z něj oči a vaše krční páteř volá po amputaci. Přitom není nic jednoduššího, než mobil na chvíli vypnout. Používejte ho jen na vyřizování nejnutnějších záležitostí a užívejte si více realitu kolem vás. Především odřízněte sociální média, jejichž negativní vliv na psychiku potvrdily mnohé studie. Až odezní prvotní „absťák“, budete se cítit mnohem lépe.

2. Kupte si něco pěkného do domácnosti

Váš domov je místo, ve kterém trávíte spoustu času. Přirozeně ovlivňuje vaši náladu, a proto byste si ho měli náležitě hýčkat. A i když není možné, abyste dvakrát do roka absolvovali rekonstrukci, můžete si čas od času koupit novou bytovou dekoraci – třeba hezké závěsy, solnou svíčku či obrázek na zeď. Anebo nové tapety – moderní vliesové se velmi snadno lepí, jsou odolné, a dokonce omyvatelné.

3. Zpomalte a odpočiňte si

Máte pocit, že se zeměkoule točí tak nějak rychleji než před lety? Pravda je taková, že jsou na nás kladeny čím dál větší nároky – a protože toho musíme stihnout mnohem více za kratší dobu, vnímáme plynutí času úplně jinak. Co s tím? Pokud se nechystáte vstoupit do odlehlého kláštera kdesi v Tibetu, vyskočte z krysího závodu alespoň na jeden den. Zvolněte, uvolněte se a dejte si volno se vším všudy – dělejte jen to, co skutečně chcete. Jedině tak získáte energii, která vám vydrží minimálně na pár dní.

V kategorii: Jak na to, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Znáte tzv. modrý čaj? Znáte tzv. modrý čaj?
Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou
Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz
Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.