Jste na dietě? Držte se našich tipů.

Hodně lidí se domnívá, že hubnutí je jen o omezení jídla. Bohužel nic není tak jednoduché, jak by se nám hodilo. Když držíte dietu, kterou chcete dotáhnout do konce, musíte změnit kompletně životní styl. Ukážeme vám, na které věci je třeba myslet a mít na paměti.

  1. Se svou dietou se netajte, ale řekněte o něm všem lidem v okolí. To platí hlavně pro případy různých setkání, ať už s přáteli, při rodinných oslavách, firemních obědech nebo jiných. Je dobré dopředu upozornit své hostitele, že držíte dietu a proto vám nemají nic chystat. Nebo nachystat něco, co se vám chodí do dodržovaného dietního jídelníčku. A trvejte na svém. Nenechte žádné hostitele, platí to zvláště pro starší příbuzné ženy, které chtějí dokazovat svou náklonnost právě skrz talíř, aby vám vnutili něco, co nezapadá do vaší nové stravy. Určitě se vás budou snažit přesvědčit, že jednou můžete přivřít oko a dát si pořádně do nosu. Jenže to můžete udělat, až vy budete opravdu chtít a dodržování diety pro vás bude k nevydržení. Ne proto, že vaše babička napekla ty koláče jen kvůli vám. To samé platí i pro vaše přátele, kteří jsou zvyklí chodit s vámi do baru, hospody, diskotéky a podobně. Dopředu jim dejte vědět, že jdete popíjet jen minerální vodu a že vás nemají svádět ke kalorickým alkoholickým nápojům.
  2. Zbavte se všech domácích zásob sladkostí. Nenechávejte ani hluboko ve spíži schované sušenky, čokolády, bonboniéry ani bonbóny. Nepodaří se vám na ně zapomenout a až vás přepadne mlsná, budete přesně vědět kam zamířit. Nebude nic, co by vás zadrželo. Stává se to všem. Proto jediná jistota, jak tomu zabránit je, nemít vůbec žádné schované zásoby. Můžete všechny sladkosti, co máte doma, nabalit do tašky a tu si u někoho schovat. Je docela jedno, kdo to bude, důležité je, aby všechno sladké bylo z vašeho dosahu. Věříte-li změně svého jídelníčku natolik, že si myslíte, že už nikdy nebudete tyto potraviny chtít jíst, můžete svým přebytkem udělat radost někomu, kdo je třeba bez domova a k čokoládě se už pěkně dlouho nedostal. Nebo potěšit kolegy v práci. Tady je ale důležité upozornit na možné riziko v podobě glykemického šoku. Ten se vám může přihodit i za normálních okolností, ale v době držení diety je jeho výskyt ještě pravděpodobnější. Tehdy je téměř životně důležité mít u sebe něco sladkého, co si můžete dát a dostat tak rychle do krve potřebný cukr. To ale zvládne vyřešit jeden bonbón, med, hroznový cukr nebo cokoli jiného sladkého. Zachránit vás může i něco opravdu starého a nevábného, co budete mít sice doma, ale ani v nejmenším nebudete mít potřebu to jíst jen pro zahnání chuti na sladké.
  3. Když se budete vypravovat na pochůzky ve městě nebo i prostě na cestu do práce, naplánujte si trasu tak, abyste se vyhnuli všem výlohám a obchodům s potravinami, které by narušili vaši dietu. Protože když budete mít hlad nebo i prostě jenom chuť, bude velmi těžké odolat, nezastavit se a nic si nekoupit. I mimo dobu držení diety se rádi díváme na výlohy naplněné přebytkem jídla a láká nás to. Během hubnutí je odolávání ještě těžší. Dále je potřeba se vyhýbat večírkům, které jsou proslulé hodováním. Bylo by pro vás opravdu těžké sedět mezi spokojeně se ládujícími lidmi. A věřte, že ani jim by vaše „dietování“ nebylo příjemné.

 

  1. Už při začátku hubnutí si připravte, co chcete nosit, až se vám podaří nějaké to kilo shodit. Oblečení na vás bude jednak působit motivačně a jednak se tak vyvarujete tomu, že byste na sobě nosili něco plandavého, co se hodilo pro vaši dřívější postavu. Pěkně se budete moci pochlubit novou figurou.
  2. Pro jistotu se začněte vyhýbat velkým supermarketům. Rozhodně je lepší začít chodit do malých obchodů. Nejlepší jsou ty, kde se ještě drží obsluha za pultem. Tam totiž můžete dojít s nákupním seznamem a prodavač vám bude podávat jen věci, které z něho vyčtete. Tento luxus v supermarketu nenaleznete. Při každé návštěvě musíte projít kolem regálů napěchovaných věcmi, které byste rádi jedli, ale s dietou nejdou dohromady.
  3. Dopředu počítejte s tím, že příprava dietních pokrmů zabere nějaký čas. Jestli jste zvyklí vaření jen tak odbývat a moc mu nedat, budete to muset teď změnit.  Chystání dietní stravy zabere nějaký čas. Pokud jste byli zvyklí svačit chleba se sýrem a pomazánkovým máslem, budete se muset teď vyrovnat s omýváním zeleniny, porcováním ovoce, mícháním salátů a tak. Večeře už pro vás nebudou přinesená, koupená, hotová jídla. Při dietě se budete muset věnovat vaření. Jednak abyste věděli, co jíte a jednak abyste měli s vaším pokrmem delší kontakt.
  4. Může se vám to líbit nebo ne, ale nic to nepomůže. K hubnutí je potřeba i pravidelný pohyb. Jinak se k efektivnímu a dlouhodobému zhubnutí nedoberete. A sport vyžaduje kromě námahy a výdeje energie i svůj čas. S tím je nutno počítat a už při začátku si rozvrhnout, kdy ho do svého denního režimu zařadíte a kolik mu budete věnovat času. Je docela jedno, jaký sport si vyberete. Důležité je, aby vás aspoň trochu bavil a vy ho vydrželi dělat opravdu pravidelně.

Doufám, že pro vás hubnutí nebude příliš náročné, že vám naše rady pomohou. A taky, že započnete novou příjemnější životní etapu.

V kategorii: Krása, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.