Vydejte se na kubánské Varadero

Kuba láká nové turisty každým rokem stále víc a víc. Jedná se o exotickou krajinu, která pro našince je velmi zajímavou. Bohužel pro většinu je to ještě nedosažitelný cíl, jak kvůli finančním možnostem, tak kvůli velké vzdálenosti. Proto se pojďme společně na Kuby vydat alespoň prostřednictvím pár slov a navodit si příjemnou atmosféru, která z místa jistě čiší.

Varadero je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Kubě v posledních několika letech. Luxus a exkluzivita je cítit, kam se jen pohnete. Místo, již ve své počátku, se snažilo nalákat ty nejvýznamnější osobnosti. Každý kdo něco znamenal ať už na samotné Kubě nebo ve Spojených státech amerických, musel na dovolenou právě sem. Velikáni si zde stavili své příbytky a letní sídla, kam jezdili na pravidelné dovolené. Jednou takovou rezidencí je i Dupontovic zámeček, který byl postaven ve stylu art-deco. Tento příbytek si zde nechala postavit americká rodina v polovině dvacátého století, která se v té době řadila na opravdový vrchol, co se postavení týče. Kromě významných osobností, kteří své životní postavení měli opravdu vysoké, sem mířily i osobnosti  poněkud jiného soudku, jako například Al Capone. A právě o něm se v místě traduje nejedna historka.

Co se rozlohy týče, jedná se o největší turistické letovisko, které na Kubě můžete najít. Město se rozkládá na poloostrově Hicacos, což je asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Havany. Správu města zajišťuje provincie Matanzas. Jelikož se jedná o opravdu velké a často navštěvované letovisko, bylo nutné zde zřídit i letiště, které dostalo jméno po Juanu Gualberto Gomezovi. Na letišti přistávají letadla mířící z Evropy na pravidelných linkách, ale i z Kanady.

Letovisko je omýváno dvaceti kilometry čirého moře, které lemují písečné pláže, na kterých si můžete užít plnými doušku všemožnou relaxaci. Atlantský oceán, který omývá břehy, vybízí k všemožným vodním hrátkám, jako je potápění, šnorchlování, ale i klasické sporty jako je vodní pólo. Rozhodnete-li se strávit svou dovolenou právě v tomto letovisku, budete mít možnost si vybrat ze zhruba padesáti hotelů, kteří v místě jsou postaveny. Kapacita lůžek ve všech hotelech je asi šedesát tisíc, takže máte jistě z čeho vybírat. V letovisku dále najdete spoustu restaurací, kaváren, ale i plážových, či klasických barů k večerním radovánkám. Milovníci luxusu si zde jistě přijdou na své. Pokud Vás omrzí povalování na pláži, můžete se vydat do nákupního centra plného těch nejluxusnějších značek, či do menších butiků. Na oběd si pak můžete vychutnat výborné pochoutky z nóbl restaurací. Vše kolem má ovšem v rukou kubánská vláda.

Většina návštěvníků Kuby jede na pobytový typ dovolené, během které se většinu času jen válí na pláži a užívá si veškerého luxusu. I přesto neuškodí, když se vydáte alespoň jednou na nějaký výlet. Společně si můžeme dát nějaké typy na výlety, případně zajímavá místa, která přímo vybízí k návštěvě.

O Ville Du Pont, jsme se již v úvodu zmiňovali. I když nepatříte mezi znalce architektury, jistě Vás tato stavba ohromí svou jedinečností a zvláštností. Stavba pochází z počátku dvacátého století, přesný rok jejího dokončení je 1928, kdy byla uvedena do provozu. Stal stavby je art-deco. Hned v úvodu Vás ohromí nepřehlédnutelná zelená střecha. Stavba již není normálně v provozu, jako kdysi, ale je přístupná široké veřejnosti, kteří mohou do ní nahlédnout a tak si lépe vychutnat její atmosféru. Uvnitř najdete dobový nábytek, vyhotovený z mahagonového dřeva, dále můžete obdivovat italský mramor, bronzové svícny. První patro vily má pět pokojů, které jsou všechny vybaveny. Nachází se zde i prezidentské apartmá, do kterého je možnost také nahlédnout.

Vila je sice přístupná veřejnosti, ale žádné skupinové prohlídky se zde nekonají. Vila je ve vlastnictví golfového klubu, který si místo částečně přestavil pro své potřeby. Samotné golfové hřiště s osmnácti jamkami se nachází v bezprostřední blízkosti vily. V přízemí vily byla zbudována restaurace Las Américas, která je nejluxusnější v celém městě. Ve druhém patře je non stop otevřený bar, který je stejně luxusní, jako restaurace. Bar je vybaven ve stylu art-deco a jmenuje se Mirador.

Unudí-li Vás pláže, můžete se vydat do rajské přírody na nejdéle přístupnou atrakci na Kubě, což je jeskyně Bellamar. Ta je přístupní již od poloviny devatenáctého století.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Baracoa – úžasné místo pro vaši dovolenou Baracoa – úžasné místo pro vaši dovolenou

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.