Baracoa – úžasné místo pro vaši dovolenou

Kuba je exotickou zemí, do které se vydává stále více turistů. Jedná se sice o ještě poměrně finančně náročnou dovolenou, pro běžného občana, ale i tak se Kuba stává vyhlášenou destinací pro dovolenou.

Společně se ale podívejme do jednoho osmdesátitisícového města s názvem Baracoa, které se nachází na východě Kuby. Místo je velmi specifické a jedinečné a jistě stojí za návštěvu. Svou polohou se stává unikátním místem, které nabízí velkou podívanou pro své návštěvníky. Do nedávné doby, přesněji do šedesátých let dvacátého století bylo město přístupné pouze od moře. Ale toto není jediná zajímavost, která je s tímto městem spjata.

Vraťme se do historie, do roku 1492, kdy Kryštof Kolumbus připlul na toto místo. Byl jím tak okouzlen, že ho označil za nejkrásnější místo na světě.

O několik let od objevení Kolumbem se město stalo hlavním městem kolonizátorů na Kubě. V dalších letech 1511 – 1515 se stala Baracoa hlavním městem Kuby. Bylo to vůbec první hlavní město na Kubě. Hned v roce 1512, kdy na Kubu přišli Španělé, došlo zde ke vzpouře domorodých obyvatel. Nelíbila se jim španělská nadvládá a moc, kterou zde chtěli uplatňovat.

Kromě těchto ne moc pozitivních událostí, zažilo město i své lepší doby. Che Guevara, známá osobnost a revolucionář měl své podnikatelské záměry právě v Baracoa. Právě zde založil první továrnu široko daleko. Byla to čokoládovna, která je v provozu ještě dnes. Význaný představitel realismu Gabriel Garcia Marquez čerpal inspiraci právě zde. Jako předobraz Maconda čerpal právě zde. Objevil se následně v knize Sto roků samoty.

Jak již bylo výše napsáno, město bylo dříve dostupné jen po moři. V současné době se sice do něj dá dostat i po souši, ale situace na Kubě není moc příznivá, a tak ani cesta do města není tak dostupná, jak by se mohlo zdát. Baracoa leží v Medové zátoce, Bahia de Miel, kolem které je hornatý pás Sierra del Purial. Čokoládovna není zde ničím neobvyklým. Kraj je totiž velmi známý právě zpracováním kakaa, kokosu, ale i banánů.

Banány a čokoláda jsou všude kolem. Jsou také tradiční přísadou místních pokrmů. Budete-li chtít ochutnat něco opravdu místního, dejte si Cucurcho, což je směr kokosu, pořádného množství cukru a směsi dalšího ovoce, jako jsou pomeranče, či ananas. Vše je nakonec servírováno na palmovém listu. Stejně proslulé je i jídlo s názvem Bacán. Bacán se podává též na palmovém listu a základní surovinou je banán.

Kuba je přímo rájem na zemi. Proto pokud čekáte nádheru, jistě se ji zde dočkáte. Vše potřebné Vás čeká i během návštěvy Baracoa. Místo je velmi pohádkové, ale zároveň si zachovalo domorodý ráz. Místo není zničeno žádným technickým ani moderním pokrokem. Turisté sem sice jezdí, ale místo ještě nestihli pokazit. Atmosféru si můžete jít vychutnat na místní vrchol El Yunque, kam se návštěvníci vydávají na parádní trekkingový výlet. Vrchol se rozprostírá jen sedm kilometrů od centra města. Dostanete se tam krásnou procházkou. Vrcholek není moc vysoký. Dosahuje jen šest set metrů nad mořem. Místo se stalo vyhledávaným jak pro turisty, tak i pro místní. Horu ve svém deníku zmiňoval již i Kryštof Kolumbus.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Vydejte se na kubánské Varadero Vydejte se na kubánské Varadero

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.