Ta zelená je šílená… aneb barevná typologie zdůrazní váš půvab

1391487_225532724277844_623809836_nKdyž se řekne barevná typologie, vybaví se mi slova známé písničky Ilony Csákové …  „červenou už nechci víc a černá se mi protiví, s tou bílou jsem to přehnala a ta zelená je šílená, jen růžová to může být…“ Jaká barva vám sluší? A která vám naopak příliš nelichotí?

Barevná typologie je analýza vašeho přirozeného barevného projevu, tvořeného odstínem pleti, barvou očí a vlasů, s cílem určit, které barvy oblečení a make-upu nejvíce zdůrazňují vaši přirozenou osobnost. Díky správně zvoleným barvám si okolí všimne nejprve vás a teprve potom vašich šatů. Základní rozdělení barevných typů je  do čtyř ročních období – jaro, léto, podzim, zima. Paleta každého ročního období obsahuje vzorky barev, které jsou pro ženu příslušného typu nejlepší. Ne všechny ženy, např. jarního typu, jsou stejné. Některé působí světlým dojmem, jiné mají zlatý nádech a další zase poměrně tmavé vlasy.  Proto se  používá  ještě širší rozdělení , tj. roční typové rozdělení do 12 měsíčních typů,(leden, únor, březen, …) podle teploty, sytosti a jasnosti barevného výrazu dané osoby. Potom jsem schopna určit nejen, že klientka je jaro, ale také jaký je jarní měsíc. A právě, že tam se bude  barevná paleta  lišit díky jasnosti a sytosti vhodných barev. Systém vnímání barev je vyvinutý Albertem Munsellem, umělcem devatenáctého století žijícím v Bostonu, který definoval barvy a jejich vztahy pomocí tří základních hodnot teploty, sytosti a jasnosti.

Na to, které barvy jsou ty správné, jsem a zeptala jsem se na to odbornice přes barevnou typologii Jitky Strnadové, která má svůj salón barevné typologie v Kyjově.

222

Jitko,můžete nám v krátkosti představit čím se barevná typologie zabývá? 

Barevná typologie slouží k určení přesného barevného typu, tedy jednoho z dvanácti kategorií. Tato typologie je velmi přesná a spolehlivá.  Speciální šátkovou metodou je zákaznici vybrána skupina barev, odstínů, které nejlépe ladí s její vrozenou barevností. Mým záměrem je nejen zákaznici správně zařadit, ale vedu ji během konzultace k tomu, aby sama pochopila, které barvy jí nejvíc sluší a proč. Naučí se rovněž, jaká míra kontrastu je pro ni nejvhodnější, jaký charakter a velikost vzorů na oděvu, doplňků, šperků, ale i jaká barva vlasů a make-upu.

1382781_225537540944029_982876637_n

Jak poznáte, které barvy ženám sluší?

Šátky, které používám od spec. firmy z Anglie, jsou nabarveny tak, aby se „spojily“ s obličejem, ke kterému „patří“. Efekt je nepřehlédnutelný. Pleť je jakoby nasvícena zespodu, případné nečistoty nejsou tak patrné, hluboká místa v obličeji se vyrovnávají, vrásky opticky mizí, oči mají jasnější barvu, celkový vzhled je mladší a zdravější… Barvy nevhodné dělají pravý opak.

444

Máte nějakou všeobecnou radu, kterou se mají nejen ženy řídit při výběru šatníku, aby vypadaly krásné?

Dokonalý šatník stojí na třech pilířích:

–  BARVY, které správně zdůrazní obličej

–  STŘIHY, které správně zvýrazní postavu

– čistý oděvní STYL , který vyjadřuje osobní vkus a životní styl

Proč si myslíte, že je u nás stále v oblibě černá barva?

Černá sluší jen malému procentu žen. Většině žen (i mužů) tedy vyloženě škodí. Je pravda, že černá zeštíhluje a dobře se s ní modeluje postava, ale na obličej má destruktivní vliv. Ženy mají u černé jakýsi pocit jistoty, myslí si, že černou nic nezkazí, ale opak je pravdou.

Sluší starším ženám dívčí barvy?

Starší ženy jsou každá jiná. Jsou typy, kterým vyloženě sedí ostré a nápadné barvy, vypadají v nich mladší.  Naopak jiný, třeba tlumený typ zase vypadá skvěle v „dívčí“ pudrově růžové. Jde tu ale i o cit a osobní vkus a i tady může typologie hodně pomoci…

Jak probíhá návštěva u vás v salónu?

Konzultace trvá asi dvě hodiny. Nejdříve jakési „zaškolení“ v teorii barev a pak následuje postupné přikládání testovacích límců a šátků k odlíčenému obličeji. Sama zákaznice je ke konci konzultace schopná rozpoznat i ty nejjemnější rozdíly v působení barev na svůj obličej.

Odchází se spoustou rad a speciálním vzorníkem, který jí bude oporou při dalších nákupech…

111

Kde vás můžeme zastihnout a přijít si pro radu?

Případné zákaznice se mi mohou ozvat na Facebook Jitka Strnadová, kde je i adresa.  Nebo na telefon:  720301003.

Foto: archív Jitky Strnadové

V kategorii: Zajímavosti Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence
ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ
Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.