Ta zelená je šílená… aneb barevná typologie zdůrazní váš půvab

1391487_225532724277844_623809836_nKdyž se řekne barevná typologie, vybaví se mi slova známé písničky Ilony Csákové …  „červenou už nechci víc a černá se mi protiví, s tou bílou jsem to přehnala a ta zelená je šílená, jen růžová to může být…“ Jaká barva vám sluší? A která vám naopak příliš nelichotí?

Barevná typologie je analýza vašeho přirozeného barevného projevu, tvořeného odstínem pleti, barvou očí a vlasů, s cílem určit, které barvy oblečení a make-upu nejvíce zdůrazňují vaši přirozenou osobnost. Díky správně zvoleným barvám si okolí všimne nejprve vás a teprve potom vašich šatů. Základní rozdělení barevných typů je  do čtyř ročních období – jaro, léto, podzim, zima. Paleta každého ročního období obsahuje vzorky barev, které jsou pro ženu příslušného typu nejlepší. Ne všechny ženy, např. jarního typu, jsou stejné. Některé působí světlým dojmem, jiné mají zlatý nádech a další zase poměrně tmavé vlasy.  Proto se  používá  ještě širší rozdělení , tj. roční typové rozdělení do 12 měsíčních typů,(leden, únor, březen, …) podle teploty, sytosti a jasnosti barevného výrazu dané osoby. Potom jsem schopna určit nejen, že klientka je jaro, ale také jaký je jarní měsíc. A právě, že tam se bude  barevná paleta  lišit díky jasnosti a sytosti vhodných barev. Systém vnímání barev je vyvinutý Albertem Munsellem, umělcem devatenáctého století žijícím v Bostonu, který definoval barvy a jejich vztahy pomocí tří základních hodnot teploty, sytosti a jasnosti.

Na to, které barvy jsou ty správné, jsem a zeptala jsem se na to odbornice přes barevnou typologii Jitky Strnadové, která má svůj salón barevné typologie v Kyjově.

222

Jitko,můžete nám v krátkosti představit čím se barevná typologie zabývá? 

Barevná typologie slouží k určení přesného barevného typu, tedy jednoho z dvanácti kategorií. Tato typologie je velmi přesná a spolehlivá.  Speciální šátkovou metodou je zákaznici vybrána skupina barev, odstínů, které nejlépe ladí s její vrozenou barevností. Mým záměrem je nejen zákaznici správně zařadit, ale vedu ji během konzultace k tomu, aby sama pochopila, které barvy jí nejvíc sluší a proč. Naučí se rovněž, jaká míra kontrastu je pro ni nejvhodnější, jaký charakter a velikost vzorů na oděvu, doplňků, šperků, ale i jaká barva vlasů a make-upu.

1382781_225537540944029_982876637_n

Jak poznáte, které barvy ženám sluší?

Šátky, které používám od spec. firmy z Anglie, jsou nabarveny tak, aby se „spojily“ s obličejem, ke kterému „patří“. Efekt je nepřehlédnutelný. Pleť je jakoby nasvícena zespodu, případné nečistoty nejsou tak patrné, hluboká místa v obličeji se vyrovnávají, vrásky opticky mizí, oči mají jasnější barvu, celkový vzhled je mladší a zdravější… Barvy nevhodné dělají pravý opak.

444

Máte nějakou všeobecnou radu, kterou se mají nejen ženy řídit při výběru šatníku, aby vypadaly krásné?

Dokonalý šatník stojí na třech pilířích:

–  BARVY, které správně zdůrazní obličej

–  STŘIHY, které správně zvýrazní postavu

– čistý oděvní STYL , který vyjadřuje osobní vkus a životní styl

Proč si myslíte, že je u nás stále v oblibě černá barva?

Černá sluší jen malému procentu žen. Většině žen (i mužů) tedy vyloženě škodí. Je pravda, že černá zeštíhluje a dobře se s ní modeluje postava, ale na obličej má destruktivní vliv. Ženy mají u černé jakýsi pocit jistoty, myslí si, že černou nic nezkazí, ale opak je pravdou.

Sluší starším ženám dívčí barvy?

Starší ženy jsou každá jiná. Jsou typy, kterým vyloženě sedí ostré a nápadné barvy, vypadají v nich mladší.  Naopak jiný, třeba tlumený typ zase vypadá skvěle v „dívčí“ pudrově růžové. Jde tu ale i o cit a osobní vkus a i tady může typologie hodně pomoci…

Jak probíhá návštěva u vás v salónu?

Konzultace trvá asi dvě hodiny. Nejdříve jakési „zaškolení“ v teorii barev a pak následuje postupné přikládání testovacích límců a šátků k odlíčenému obličeji. Sama zákaznice je ke konci konzultace schopná rozpoznat i ty nejjemnější rozdíly v působení barev na svůj obličej.

Odchází se spoustou rad a speciálním vzorníkem, který jí bude oporou při dalších nákupech…

111

Kde vás můžeme zastihnout a přijít si pro radu?

Případné zákaznice se mi mohou ozvat na Facebook Jitka Strnadová, kde je i adresa.  Nebo na telefon:  720301003.

Foto: archív Jitky Strnadové

V kategorii: Zajímavosti Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.