Představujeme e-moped Racceway

Cestování je dnes velice rozsáhlé, pokud se potřebujete někam přesunout. Máte několik možností dopravních prostředků, které si zvolíte. Jistě před domem většině z nás stojí osobní automobil, pro přepravu je také možné využít veřejnou dopravu nebo e-moped.

Jedná se převážně o alternativu pro každého, kdo se chce pohybovat po větších městech. Pohybovat se můžete rychleji, ale zároveň ekologicky. Elektrické mopedy jsou pro uživatele spolehlivé, stylové, lehké, ale také nenáročné na fungování na pozemních komunikacích.

E-mopedy jsou formou skútru, přesněji definované jako jednostopé vozidlo, které je na elektronickou baterii. Slouží spolehlivě jako dopravní prostředek, který se může pohybovat na pozemních komunikacích, ale také v centru města, kde je běžný provoz benzínových strojů zakázán. E-mopedy jsou řazeny podle výkonnosti motoru. Pořizovací cena e-mopedu je v průměru přibližně 40–50 tisíc korun.

Jaké jsou výhody e-mopedu?

Elektrický moped má několik různých předností, které vás jistě oslní pro rozhodnutí zakoupit jej.

  • Ekologie – chcete-li šetřit životní prostředí, ale nemáte dostatek energie, abyste jezdili na kole, pak je elektro moped ideální variantou, jak spojit oboje dohromady. Elektrický pohon zajišťuje nulové znečištění ovzduší.
  • Snadné cestování – elektroskútr umožňuje cestování nejen do práce, ale také do terénu na výlet. Ovládání je jednoduché i pro každého začátečníka. Moped je rozměrově malý stroj, můžete s ním zaparkovat prakticky kdekoli.
  • Řidičské oprávnění – odrazuje vás od nákupu čas, který byste museli strávit v autoškole? Pak se nemusíte obávat, neboť e-mopedy, které mají výkon do 250 W (přibližně 25 km/h), patří mezi malé mopedy. Jejich elektrický pohon nevyžaduje řidičské oprávnění. Pro vyjetí na pozemní komunikace však budete potřebovat bezpečnostní helmu. Nutností je také znalost dopravního značení a předností na křižovatkách. Měli byste znát i základy první pomoci.
  • Technický průkaz – u malých mopedů se neřeší ani technický průkaz. Pravidelná kontrola je potřebná, nicméně není zákonem daná lhůta pro technickou kontrolu.
  • Levný provoz – pořizovací cena je dostupnější než motorka nebo auto. Finančně jednodušší je i samotný provoz mopedu. Provoz e-mopedu je velice tichý, neslyšíte zvuk motoru.

  • Baterie – snadno dostupné nabíjení z elektrických zásuvek. Na jedno nabití zvládnete ujet podstatně velikou vzdálenost, která je také ovlivněna vahou a terénem. Nabití baterie trvá v rozmezí 4 až 8 hodin.
  • Snadná údržba – moped zvládnete také snadno udržovat v čistotě.
  • Příslušenství – součástí mopedu jsou často úložné prostory, které vám usnadní i přepravu nákupu.

Jestliže se potřebujete přepravit někam rychleji, moped vám situaci příliš neusnadní. Váha mopedu je závislá na konstrukci. Některé elektromopedy jsou těžší, aby uvezli dvě osoby. E-mopedy jsou jen sezónní, přes zimu je musíte mít kvalitně zaparkované.

V kategorii: Cestování, Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.